TOPlist

Vyvarujte se kapesních krádeží, varují kladenští policisté!

Kladenští policisté opět varují občany před možnými kapesními krádežemi v ulicích měst i obcí, ke kterým dochází nejen v kladenském okrese.

Policisté občany upozorňují, aby si své osobní věci, jako jsou peněženky, platební karty, finanční obnosy, mobilní telefony a doklady, vždy řádně zajistili a nedávali svou nepozorností tak šanci zlodějům. Ponechané věci bez povšimnutí jsou pro zloděje velkým lákadlem a snadnou kořistí.

Již zmiňované věci vždy mějte pod bezpečným uzavřením v kabelkách, kufřících, ledvinkách nebo batohu. Pokud peněženky a doklady nosíte přímo u sebe v kapse je nutno je mít  zabezpečeny pod zipem nebo alespoň knoflíkem. Volně ponechané peněženky jsou pro zloděje velmi jednoduchou příležitostí se obohatit ve svůj prospěch.

Tři případy jako příklad

Jako příklad uvádíme tři případy kapesních krádeží, ke kterým došlo v městě Kladno. Na linku 158 dne 4. května 2016 oznámil poškozený šedesáti devítiletý muž z Kladna krádež peněženky. K tomuto trestnému činu došlo v ulici Vodárenská  v dopoledních hodinách, kdy mu neznámý pachatel při průchodu dveřmi v prostoru panelového domu odcizil ze zadní kapsy kalhot peněženku včetně finanční hotovosti 4 150,-Kč, platební karty a dokladů.

Další případ krádeže byl oznámen2. května 2016. V tomto případě dne 1. května 2016 kolem osmnácté hodiny v Kladně v ulici ČSA byl padesáti sedmiletý muž z Kladna požádán o cigaretu neznámým mužem, čemuž vyhověl. Následně ovšem zjistil, že pachatel využil jeho podnapilého stavu  a ze zadní kapsy kalhot mu v nestřeženém okamžiku vytáhl bez užití násilí  peněženku s finanční hotovostí 3 300,- Kč včetně dokladů, kde bylo i povolení k pobytu v České republice. Po tomto činu se dal neznámý pachatel na útěk.

Poslední případ kapesní krádeže se stal 1. května 2016 v odpoledních hodinách, ale tentokrát  v Holandské ulici v Kladně nedaleko restauračního zařízení. Neznámý pachatel zde odcizil padesáti čtyřletému muži z Kladna ze zadní kapsy kalhot peněženku s finanční hotovostí 600,-Kč a doklady. Policisté všechny tři případy prošetřují jako podezření z trestného činu krádeže a po pachatelích pátrají.

nprap. Jana Šteinerová

Inzerce