TOPlist

Vyšetřování podezřelého úmrtí ženy je na konci. Zemřela přirozenou smrtí

Po sedmi měsících intenzivního vyšetřování rozhodl vrchní komisař Odboru obecné kriminality Krajského ředitelství policie Královéhradeckého kraje o odložení věci, která byla původně kvalifikovaná jako loupež s následkem smrti. Té se měl dopustit neznámý pachatel na poškozené 60leté ženě 24. 4. 215 ve Dvoře Králové nad Labem. Žena byla nalezena bez známek života v blízkosti firmy Mileta v ulici Elišky Krásnohorské. (viz: //www.policie.cz/clanek/aktualizace-okolo-smrti-zeny-je-stale-plno-otazniku.aspx a //www.policie.cz/clanek/co-se-stalo-nez-zena-zemrela.aspx).

Kriminalisté případ nyní uzavřeli se závěrem, že k úmrtí ženy nedošlo žádným protiprávním jednáním. Provedeným důkladným prověřováním zjistili, že žena zemřela na místě, kde byla nalezena, a to z důvodu špatného zdravotního stavu a vlivem chorobných příčin.

Při pitvě zjištěná poranění na krku nelze dát do jednoznačné souvislosti s její smrtí, přesto se jimi policisté intenzivně zabývali. Podařilo se jim zjistit, že tato poranění vznikla v souvislosti s nechtěným nedbalostním jednáním osoby blízké poškozené ženy, zhruba hodinu před její smrtí, tedy ještě před jejím odchodem do práce. Ke zjištěnému poranění se vyjádřili i znalci v oboru soudního lékařství, kteří potvrdili závěry vyšetřovatelů.

Úmrtí poškozené ženy bylo tedy jednoznačně uzavřeno se závěrem, že žádná osoba neměla na jejím úmrtí jakýkoliv podíl.

Do současné doby se ale policistům nepodařila objasnit krádež batohu s osobními věcmi mrtvé ženy, který jí neznámý pachatel odcizil až po její smrti. Tuto krádež  i nadále vyšetřují trutnovští policisté.

mjr. Mgr. Ivana Ježková

Inzerce