TOPlist

Výrobci pervitinu ze Vsetínska skončli v policejních poutech

Na konci minulého týdne obvinil ve Vsetíně policejní komisař tři osoby z trestného činu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy.

Ve čtvrtek před čtvrtou ráno ve Valašském Meziříčí u slévárny zastavila policejní hlídka z důvodu provedení kontroly vozidlo Ford Focus se třemi muži. Jelikož dva muži z osádky měli již v minulosti problémy se zákonem, rozhodli se policisté pro důslednější kontrolu vozidla. Ve vozidle nalezli sáček s bílou krystalickou látkou.

Události začaly mít rychlý spád. Orientačním testem bylo zjištěno, že krystalická látka v nalezeném sáčku obsahuje zakázanou látku metamfetamin. Další prohlídkou policisté nalezli i několik injekčních stříkaček taktéž s bílou krystalickou látkou. Muži z Fordu proto skončili na policejní služebně. Před policejním komisařem z těchto mužů skončili nakonec dva, a to třicetiletý muž z Hodonínska a osmatřicetiletý muž dlouhodobě pobývající ve Valašském Meziříčí. Během vyšetřování případu ještě k těmto dvěma mužům přibyla dvacetiletá žena z Hodonínska.

Pervitin vařili doma

Pár z Hodonínska pervitin vyráběl na různých místech v okolí bydliště. Potřebné léky k výrobě jezdili nakupovat do zahraničí. Do Valašského Meziříčí jel muž známým, který měl zprostředkovat prodej. K prodeji ale už nedošlo.

Policejní komisař pár z Hodonínska a muže z  Valašského Meziříčí obvinil z trestného činu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy, za který všem třem hrozí až pětileté vězení.

V rukou policistů kromě sáčku a injekčních stříkaček skončily i vozidlo pachatelů, části varny, chemikálie potřebné k výrobě pervitinu a další věci, které sloužili k páchání trestné činnosti.

nprap. Bc. Vladislav Malcharczik

Ilustrační foto

Inzerce