TOPlist

Vymýšlel si napadení, nechtěl na záchytku. Pak sám napadl strážníky

Ve středu 16. prosince v noci strážníci asistovali zdravotnické záchranné službě při zásahu u zraněného pacienta. Strážníci vyjížděli ve dvě hodiny ráno na žádost zdravotníků do ulice Karla IV. v Českých Budějovicích, kde se měl nacházet zraněný muž.

Po příjezdu na místo nalezli na chodníku ležícího muže krvácejícího v oblasti hlavy. Strážníci muže uložili do stabilizované polohy a vyčkali na příjezd sanitního vozidla. Z dechu zraněného muže byl přitom značně cítit alkohol. Po příjezdu zdravotníků na místo rozhodl lékař o převozu pacienta k ošetření do českobudějovické nemocnice. Muž se při nakládání do sanitního vozidla probral a strážníkům tvrdil, že byl napaden.

Strážníci o tomto podezření okamžitě vyrozuměli Policii ČR. Muže následně doprovodili v sanitním vozidle do zdravotnického zařízení.

Na záchytku se mu nechtělo

Zdravotnický personál provedl u devětadvacetiletého muže z Břeclavska orientační dechovou zkoušku na alkohol. Ta ukázala 2,8 promile. Mezitím se k ošetřovanému muži přihlásila hlídka Policie ČR. Vzhledem ke stavu pacienta však bylo po dohodě s lékařem rozhodnuto, že do vystřízlivění si pacient počká na protialkoholní záchytné stanici.

To se však muži nelíbilo. Při nastupování do sanitního vozidla začal kolem sebe divoce kopat a snažil se napadnout strážníky. Ti museli zasáhnout a nasadit mu služební pouta. Pouta mu byla sejmuta až po umístění na lůžko záchytné stanice.

Celý případ možného napadení dotyčného muže si převzali k dalšímu šetření přítomní policisté.

Inzerce