TOPlist

Vykradli karlovarskou směnárnu, policisté je už mají

Policisté z Obvodního oddělení v Karlových Varech bleskově dopadli dva pachatele, kteří vykradli karlovarskou směnárnu.

V nočních hodinách ze středy na čtvrtek (6. 1. – 7. 1. 2016) se měl 33-letý muž společně s 25-letou ženou nejprve pokusit vypáčit vstupní dveře do jedné z karlovarských směnáren. Poté rozbili skleněnou výplň, kudy vnikli dovnitř. Zde vypáčili skříňku, odkud odcizili finanční hotovost různé měny v hodnotě kolem 15 tisíc korun. Sebou si odnesli i počítač s vybavením. Celková škoda na poškození a odcizených věcech dosáhla částky kolem 60 tisíc korun.

Policisté oba pachatele do několika hodin po spáchání trestného činu dopadli. Za přečin krádeže a poškození cizí věci si oba dva od karlovarských policistů převzali sdělení podezření.

video zde

33-letý podezřelý muž má přitom už na svědomí i další dvě krádeže vloupáním, kterých se dopustil v posledních dnech na konci roku 2015 a na začátku ledna.

Nejprve v Karlových Varech vypáčil vstupní dveře do prodejny, do které vnikl a odcizil odtud šuplíkovou pokladnu s tiskárnou, ve které byla finanční hotovost kolem 2 tisíc korun. Celková škoda na odcizení a poškození dosáhla částky kolem 40 tisíc korun.

Na začátku roku pak vypáčil u další prodejny vstupní dveře, vnikl dovnitř, přičemž se spustil alarm a on utekl, aniž by ni cokoliv stačil odcizit.

Jelikož se stejného trestného činu dopustil již v posledních třech letech opakovaně, hrozí mu teď v případě prokázání viny až tříletý trest. Podezřelé ženě pak trest až dvouletý.

nprap. Zuzana Týřová

Inzerce