TOPlist

Vykradl liberecký obchod se zdravou výživou, škoda 60 tisíc korun

Během noční doby z pondělí na úterý se neznámý pachatel vloupal do prodejny zdravé výživy v ulici Frýdlantská. Způsobil škodu za bezmála 60 tisíc korun.

Policisté z obvodního oddělení Liberec – centrum pátrají po neznámém pachateli, který během noční doby z 21. na 22. března 2016 vnikl do obchodu se zdravou výživou v Liberci, ulici Frýdlantská. U obchodu poškodil bezpečnostní plastové dveře a uvnitř prodejny odcizil ve větším množství sortiment specifických výrobků zdravé výživy. Majitelce obchodu způsobil škodu za bezmála 60 tisíc korun. Škoda na poškozených dveří nebyla ještě doposud vyčíslena.

Pachateli hrozí až pět let

Policisté již v dané věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu krádeže a nyní budou provádět šetření vedoucí k dopadení možného pachatele. V případě, že se jim případ podaří objasnit, hrozí pachateli vzhledem ke způsobené větší škodě trest odnětí svobody od jednoho do pěti let.

V loňském roce řešili policisté na území celého Liberckého kraje celkem 86 případů vloupání do obchodů, kdy ve 32 případech byl pachatel dopaden. Na Liberecku policisté řešili 24 případů, z nichž 8 se jich podařilo objasnit.

por. Vladimíra Šrýtrová

Inzerce