TOPlist

Vykradač výloh v Prostějově dopaden

Svým jednáním způsobil škodu více než 110 tisíc korun.

Spoluprací kriminalistů oddělení obecné kriminality a policistů z obvodního oddělení Prostějov 1 se usilovnou operativně pátrací činností podařilo dopadnout pachatele sedmi skutků vloupání do prodejen, kterých se dopustil v období od 8. prosince 2015 do 13. ledna 2016 převážně v západní polovině města Prostějova.

První vloupání loni před Vánocemi

Prvního vloupání se devětadvacetiletý muž z Prostějova měl dopustit v noci z 8. na 9. prosince 2015. Po rozbití výlohy prodejny oděvů v Kravařově ulici kovovým oválným předmětem, se podezřelý zmocnil vystaveného stojanu se třemi kusy designových hodinek. Při rozbití výlohy došlo také k poškození figuríny umístěné ve výloze. Dalšího vloupání se dopustil dne 31. prosince 2015, kdy se obdobným způsobem vloupal do výlohy obchodu v Plumlovské ulici. Tentokrát k rozbití výlohy použil stolní svěrák. Z výlohy následně odcizil 4 kusy dámských náramkových hodinek a 12 párů dámských náušnic. Poté v rychlém sledu následovalo dalších 5 vloupání do obchodů, při kterých odcizil finanční hotovost z pokladny, pozlacené řetízky a náramky a náramkové hodinky. V jednom případě při vloupání do prodejny na vstupních dveřích způsobil škodu přesahující 40 tisíc korun, prodejnu prohledal, ale nic neodcizil.

Škoda 32 578 korun

Provedeným šetřením policisté dále zjistili, že muž v listopadu 2015 z kolárny u jedné prostějovské základní školy odcizil jízdní kolo.

Celková škoda na věcech odcizených při uvedeném jednání byla vyčíslena na 32 578 korun. Na dalších 79 215 korun byla vyčíslena škoda, kterou podezřelý muž způsobil poškozením zařízení prodejen.

Odsouzen již v minulosti

Podezřelý se uvedených skutků dopustil přesto, že byl za obdobné jednání v minulosti již odsouzen k nepodmíněnému trestu odnětí svobody v délce osmnácti měsíců, který si odpykal v srpnu roku 2014. Muž je pro své jednání podezřelý z přečinu krádež a přečinu poškození cizí věci. Pro tyto skutky a s přihlédnutím ke speciální recidivě jednání trestní zákoník stanoví trest odnětí svobody na šest měsíců až tři léta.

V současnosti je podezřelý muž pro své další protiprávní jednání stíhán vazebně.

por. Bc. František Kořínek

Inzerce