TOPlist

Vyhrožoval bombou v cukrárně

V neděli těsně před polednem přijali břeclavští policisté informaci o výhružné zprávě, kterou zaslal doposud neustanovený pachatel do jedné místní cukrárny.

Vyhrožoval, že na pracovišti je umístěna bomba. Vzhledem k tomu, že uvedená firma má v Břeclavi tři provozovny, vyjely hlídky okamžitě na jednotlivá místa. Kolegové provedli evakuaci osob a objekty následně uzavřeli. K prověření budov byli přivoláni psovodi se speciálně vycvičenými psy.

Opatření bylo ukončeno s negativním výsledkem – žádná výbušnina nebyla nalezena. Museli být evakuováno celkem 61 osob. Mezi uvedeným počtem byli nejen zaměstnanci, ale také návštěvníci cukráren. Vzhledem k tomu, že jedna provozovna se nachází v nákupním centru, bylo třeba uzavřít také přilehlé obchody.

V současné době událost policisté prověřují a po pachateli, který zaslal výhružnou zprávu, intenzivně pátrají. Snad jen pro doplnění zbývá dodat, že se dopustil trestného činu šíření poplašné zprávy a za uvedené protiprávní jednání mu hrozí až tříletý pobyt za mřížemi.

por. Mgr. Kamila Haraštová

Inzerce