TOPlist

Vydírali. Teď čekají v cele na soud

Chebští kriminalisté zahájili trestní stíhání 21leté ženy a dvou mužů ve věku 21 a 23let, které obvinili ze spáchání zvlášť závažného zločinu Loupež a přečinu Vydírání.

Toho se měli dopustit ve středu dne 18. 11. v brzkých ranních hodinách v Chebu. Poté co poškozený přišel do bytu s 21letou ženou, obvinění ho donutili k vydání mobilního telefonu a finanční hotovosti. Obvinění muži mu vyhrožovali fyzickým násilím a starší z nich ho následně udeřil do hlavy. Dále ho pod pohrůžkou zbití donutili, aby s nimi odešel do místa svého bydliště a vydal jim další hotovost. Když přišli k bytu a jeden z obviněných odemkl dveře, obvinění se zalekli jeho psa a z místa utekli.

Policisté přijali oznámení o tomto protiprávním jednání a do několika minut zadrželi 23 letého muže a 21letou ženu. O pár hodin později zadrželi také 21letého muže.  Policejní komisař podal podnět státnímu zástupci k vydání návrhu na vzetí obviněných mužů do vazby. Na rozhodnutí soudu si počkají v policejní cele. V případě odsouzení jim za loupež hrozí až desetiletý trest odnětí svobody.

nprap. Kateřina Krejčí

Inzerce