TOPlist

Výbuch vozu v Milánské ulici vyšetřují kriminalisté z 1. oddělení jako vraždu Téma týdne

Detektivové prvního oddělení, kteří případ výbuchu osobního vozu v Horních Měcholupech (Praha) vyšetřují, zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestných činů vražda ve stádiu pokusu, obecné ohrožení a poškození cizí věci.

V tuto chvíli kriminalisté pracují s několika možnými verzemi celého případu, ale z taktických důvodů nemůžeme být jakkoliv konkrétní.

Kriminalisté také zadali vypracování znaleckých posudků ke zjištění způsobu iniciace nástražného výbušného systému a jeho složení.

Vypracování těchto posudků může trvat několik týdnů, ale i měsíců. V tuto chvíli můžeme však s jistotou říci, že nástražný výbušný systém byl umístěný uvnitř vozidla v jeho přední části.

V této souvislosti prosíme případné svědky, kteří viděli v okolí Milánské ulice v časovém rozmezí od úterní 21 hodiny večer do středečního rána 10 hodiny něco podezřelého, aby se ozvali na linku 158. Podle prozatímních zjištění se v inkriminovanou dobu v okolí pohybovalo podezřelé menší vozidlo červené barvy.

Inzerce