TOPlist

Výbuch plynu v Buštěhradu zdemoloval dva byty, dva lidé skončili v nemocnici

V Kladenské ulici v obci Buštěhrad na Kladensku došlo v jednom z místních domů ve čtvrtek krátce před půlnocí k explozi.

Za výbuchem stojí s největší pravděpodobností plyn. V bytě se tou dobou nacházel jeho majitel, který utrpěl vážné popáleniny. Zraněna byla také jeho sousedka, na kterou spadla část zdi.

Na místo okamžitě vyjely posádky RZP a RV ZZS Středočeského kraje, jednotky HZS SČK ze stanic Kladno a Slaný posíleny o dobrovolné hasiče ze Zákolan, Brandýsku a Hřebče, hlídky OO PČR Kladno – Kročehlavy a OHS Kladno. Povolán byl vrtulník LZS Kryštof 01 a přivolána byla také výjezdový skupina SKPV z Územního odboru Kladno.

Hasiči zlikvidovali drobné zahoření. Z bytu vynesli několik věcí. Zranění lidé skončili v péči ZZS. Popáleného muže transportoval vrtulník LZS do vinohradské nemocnice v Praze.

Policisté Kladenskou ulici obousměrně uzavřeli. Před příjezdem složek IZS bylo z domu evakuováno 10 osob. Pro 4 osoby bylo zařízeno náhradní ubytování, zbytek šel bydlet k příbuzným.

Přesná příčina výbuchu i vzniklá škoda jsou předmětem dalšího šetření. Případ policie kvalifikovala jako trestný čin obecného ohrožení.

Inzerce