TOPlist

Výbuch a následný požár bytu ve Slaném vyhnal z domu 70 nájemníků

Okolo 18:15 byl v Okružní ulici, ve Slaném na Kladensku, slyšet výbuch v jednom z tamních bytů.

Z bytu se poté začalo kouřit. Na místo byly vyslány jednotky HZS Středočeského kraje ze Slaného a z Kladna, povoláno bylo také několik jednotek dobrovolných hasičů. Přivolána byla záchranná služba a k místu vyrazily hlídky OO PČR, DI PČR, Městské policie Slaný a následně také výjezdová skupina SKPV.

Hasiči nasadili k likvidaci požáru několik vodních proudů. Z domu bylo evakuováno přibližně 60 – 70 osob. Všichni nájemníci si museli najít, případně jim bylo nalezeno, náhradní ubytování.

Z bytu podle svědků po menším výbuchu a při vypuknutí požáru utekli dva muži. Jejich totožnost by však již měla být policistům známa. V bytě nalezli hasiči různé chemikálie, panuje proto podezření, že by se mohlo jednat o varnu drog.



Oficiální tisková zpráva PČR:
V neděli 18. ledna 2015 bylo oznámeno na linku 158, že ve Slaném došlo po osmnácté hodině k požáru v panelovém domě. Na místo požáru se dostavily složky integrovaného záchranného systému a při záchraně osob a majetku se podílely posádky hasičského záchranného sboru, policejní hlídky a rychlá záchranná služba.

Prvotním šetřením bylo zjištěno, že v bytě panelového domu v pátém patře v Okružní ulici ve Slaném vznikl explozivní požár. Co bylo příčinou této exploze a zahoření bytu je v tuto chvíli předmětem šetření. V průběhu dnešního dne 19. ledna 2015 budou policisté kriminální služby ve spolupráci s vyšetřovatelem hasičského záchranného sboru provádět prošetřování celého případu v poškozeném bytě.

Při vzniklém požáru v panelovém domě nedošlo k žádnému vážnému zranění osob. Jeden z obyvatel se nadýchal zplodin a byl transportován k ošetření do nemocnice.

Byla provedena celková evakuace všech obyvatel panelového domu. Jednalo se přibližně o sedmdesát osob. Vzhledem k tomu, že při požáru vznikla porucha na elektroinstalaci a vodovodním potrubí ve stoupačkách, nemohli se obyvatelé vrátit zpět do svých bytů a muselo být zajištěno provizorní ubytování. Všichni evakuovaní obyvatelé byli převezeni z místa svého bydliště k náhradnímu ubytování do místních hotelů, které zařídilo město Slaný.

Byty v panelovém domě byly celou noc střeženy policejními hlídkami a hlídkami městských strážníků Slaný a toto zabezpečení bude probíhat i v průběhu dnešního dne.

V současné době probíhá šetření případu a dosud nebyl žádný podezřelý pachatel zadržen. Policie vyhodnocuje záznamy kamerového systému.



Aktualizace 20.1.2014:
V pondělí 19. ledna 2015 pokračovalo prošetřování případu explozivního požáru, který vznikl v pátém patře v bytě panelového domu v Okružní ulici ve Slaném.

Policisté kriminální služby na základě ohledání místa činu a prováděného šetření v poškozeném bytě nalezli součástky sloužící k výrobě drog, a to včetně různých chemikálií. Kriminalisté tyto podezřelé věci zajistili.

Po provedeném kompletním šetření případu, policisté vyhodnotili, jako nejpravděpodobnější příčinu explozivního požáru a zahoření bytu, právě manipulaci s přítomnými chemikáliemi a různými laboratorními předměty. V současné době policie pracuje s touto verzí.

Případ je nyní prošetřován jako podezření z trestného činu obecné ohrožení z nedbalosti a pachateli za tento trestný čin hrozí maximální trest odnětí svobody 8 let.

Kriminalisté a policejní hlídky intenzivně pátrají po pachatelích, kteří z hořícího bytu utekli a jsou podezřelými pachateli z trestného činu obecné ohrožení z nedbalosti

Inzerce