TOPlist

Vrtulníky LS PČR pomáhaly záchranářům po pádu laviny v Krkonoších

Transport záchranářů na místo události a pátrání po případných osobách zavalených pádem laviny. Takové byly úkoly policistů Letecké služby Policie České republiky po úterním pádu laviny v Modrém Dole v Krkonoších.

Youtube Video
Podívat se na video

Do samotné akce byly zapojeny hned tři policejní vrtulníky. Záchranářský vrtulník EC-135 T2 k případnému transportu zraněných do zdravotnických zařízení, vrtulník typu Bell 412, kterým příslušníci letecké služby na místo pádu laviny postupně vzdušnou cestou převezli 35 záchranářů a množství technického vybavení určeného především k záchranným pracím a osvětlení prostoru, ve kterém práce probíhaly.

Další policejní Eurocopter 135 T2 operoval nad hlavami záchranářů. Pomocí kamerové a termovizní techniky prohledával samotnou lavinu a její okolí ve snaze nalézt možné oběti pádu laviny či jejich vybavení.

Letecká služba je provozovatelem vrtulníkové techniky se speciálním policejním, zásahovým, záchranným a sanitním vybavením. Poskytuje tak leteckou podporu útvarům Policie České republiky, Hasičského záchranného sboru ČR, útvarům Ministerstva vnitra a složkám integrovaného záchranného systému. Letecká podpora je zabezpečena především nepřetržitou 24hodinovou hotovostí vrtulníků a letových posádek na akce k záchraně života, pátrací akce po osobách a nebezpečných pachatelích, k odvrácení hrozícího nebezpečí škody velkého rozsahu a závažného narušení veřejného pořádku nebo jiné mimořádné události vyžadující neodkladné řešení. Nedílnou činností je i plánovaná letecká podpora útvarů policie a hasičského záchranného sboru a výcvikové akce.

Inzerce