TOPlist

Vozidlo ujíždělo téměř přes půl Prahy, pronásledovala ho hlídka PMJ

V sobotu chvíli po sedmé večer si „péjáci“ všimli podezřelého auta, které chtěli následně zkontrolovat. Jeho řidič byl ale proti a začal ujíždět.

Podezřelého Fordu, označeného jako vozidlo TAXI si policisté pohotovostní motorizované jednotky všimli na Průmyslové ulici. Zaujalo je především rozbité okénko spolujezdce zakryté igelitem. Policisté se proto logicky rozhodli auto zastavit a zkontrolovat, zda není vedeno jako odcizené. Jakmile ale řidič Fordu zaregistroval policejní vůz, auto prudce na Kutnohorské ulici otočil směrem do centra a začal zběsile ujíždět.

Péjáci ho samozřejmě začali pronásledovat, konkrétně ulicemi Černokostelecká, Vršovická a dalšími až na Flóru, kde díky defektu kola a následnému smyku Ford zastavil. Při ujíždění se řidič pronásledovaného auta nebránil jízdě křižovatkami na červenou, chvílemi dokonce ujížděl i po chodníku, nebo protisměrem. Lidí, které při své slušně řečeno razantní jízdě ohrozil, a to ať chodců, nebo řidičů jiných aut, bylo nepočítaně. Jakmile řidiče policisté v křižovatce ulic U Zdravotního ústavu x Benešovská za pomoci donucovacích prostředků zadrželi, zjistili i pravý důvod jeho počínání.

Jedenatřicetiletý řidič má totiž vysloven zákaz řízení motorových vozidel, a to až do roku 2017. Z toho důvodu skončil zadržený na policejní služebně, kde mu vyšetřovatel sdělil podezření z trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání, za což mu v případě odsouzení hrozí trest odnětí svobody až na tři roky. Na služebně skončil i řidičův sedmačtyřicetiletý spolujezdec a to pro přestupek neuposlechnutí výzvy veřejného činitele, neboť při zákroku nerespektoval pokyny policistů a odmítal pronásledované vozidlo opustit. Jeho počínání policisté zadokumentovali a předají ho k vyřešení příslušnému správnímu orgánu.

[tiskovka]por. Mgr. Tomáš Hulan
tiskový mluvčí PČR[/tiskovka]

Inzerce