TOPlist

Vloupání do prodejen v obci Holýšov bleskově objasněno


Bleskově odhaleného pachatele série vloupání do prodejen v obci Holýšov mají na svém kontě díky pečlivému a včasnému šetření holýšovští policisté s domažlickými kriminalisty. Dne 25. dubna 2016 zahájili trestní stíhání dvacetiletého muže jako obviněného ze spáchání přečinu krádež spáchaného dílem samostatně a dílem ve formě spolupachatelství a přečinu poškození cizí věci a dále osmnáctiletého muže jako obviněného ze spáchání přečinu krádež spáchaného ve formě spolupachatelství. Starší z mužů se dne 22. dubna 2016 po osmé hodině večerní násilím vloupal do jedné z holýšovských prodejen, zde odcizil několik krabiček cigaret různých značek, čokolády a lihoviny.

Z prodejny do prodejny…

Škoda na odcizeném zboží byla vyčíslena na 4 100 korun a škoda na poškozených dveřích na 1 600 korun. Týž den, jen o hodinu později, násilím vnikl do další prodejny v obci Holýšov. V tomto případě prodejnu opustil, aniž by něco odcizil, neboť ho vyrušil alarm, který po násilném vniknutí rozsvítil vnitřní osvětlení prodejny a začal houkat. Do další prodejny se vydal o dvě hodiny později, tentokrát se svým osmnáctiletým komplicem. Opět násilím vnikl do prodejny a otevřel dveře i mladšímu ze zlodějů. Ten poté vstoupil dovnitř a společně začali krást.

Jeden stíhán na svobodě, druhý vazebně

Odcizili různé druhy a množství uzenin a masa, alkoholické a nealkoholické nápoje, marinády na maso, rybí speciality, sýry a pečivo. Škoda byla v tomto případě vyčíslena na 10 tisíc korun na odcizených věcech a 15 tisíc na poškozených dveřích. Poté ve svém tažení pokračoval starší z mužů opět sám a vloupal se ještě do obchodu s levnými oděvy. Zde odcizil oblečení v hodnotě 3 200 korun. Škoda na poškozeném okně, kterým se dostal dovnitř, byla vyčíslena na 1 300 korun. Během krátké doby byli oba zloději odhaleni. Mladší z nich je stíhán na svobodě, starší byl po souhlasu soudce umístěn do vazební věznice. Pachatelům hrozí až dvouletý trest odnětí svobody.

por. Mgr. Dagmar Brožová

Ilustrační foto

Inzerce