TOPlist

Vloupal se do Tatry zaparkované v ZOO na Zlínsku

Ve čtvrtek po deváté hodině večer při pravidelné obhlídce areálu zoologické zahrady na Zlínsku zjistil dvaatřicetiletý muž, který zde pracuje jako ostraha, že nad vozovou bránou jsou přestřiženy tři ostnaté dráty. Za vchodem bylo odstavené nákladní vozidlo Tatra, u kterého si všiml rozbitého okýnka u spolujezdce a otevřené palivové nádrže. Neoprávněný vstup do areálu i vloupání do vozidla ihned oznámil na linku tísňového volání policie.

Lupič asi vytratil svou fotku

Policisté ohledali místo činu, pátrali v okolí po pachateli vloupání a zkontaktovali majitele nákladního vozidla. Ten po prohlídce svého vozu zjistil, že mu neznámý zloděj po rozbití okýnka u spolujezdce ukradl dvě autobaterie včetně kabelů, sadu nářadí a asi 60 litrů motorové nafty, která byla v palivové nádrži. Neobratnému lapkovi při jeho nekalé činnosti zřejmě vypadly drobné mince, protože byly rozházeny po podlaze vozidla. A s největší pravděpodobností lupič vytratil také svou fotografii, kterou našel majitel vozu vedle sedadla řidiče.

Policisté z Fryštáku zahájili úkony trestního řízení pro podezření z trestného činu krádež s dvouletou trestní sazbou. Pachatel způsobil odcizením věcí škodu ve výši bezmála čtrnáct tisíc korun.

nprap. Monika Kozumplíková

Inzerce