TOPlist

Vloupal se do několika bytů v Havířově. Spadla klec

Havířovští policisté místního obvodního oddělení s kriminalisty Služby kriminální policie a vyšetřování Havířov objasnili v minulých dnech sérii vloupání do přízemních bytů. Společným nasazením zadrželi recidivistu, který se orientoval na cizí majetek.

Komisař zahájil trestní stíhání a obvinil 41letého muže z Havířova ze spáchání přečinu krádež, porušování domovní svobody a neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku.

Za vinu je mu kladeno, že během měsíce března v havířovské městské části Město násilně vnikl do čtyř přízemních bytů. Z nich si odnesl peníze na hotovosti, valuty, zlaté šperky, hodinky, herní konzoli, platební kartu i elektroniku. V těchto případech vyčíslená škoda přesáhla sto tisíc korun.

Do dalšího přízemního bytu na ulici Karvinská v havířovské městské části Město se vloupal v červnu. Tady odcizil notebook a batoh v hodnotě 8 000 Kč.

Šlo o recidivistu

Obviněný muž byl v minulosti již několikrát soudně trestán. Dva případy z jeho předchozí trestné činnosti směřují k soudu. K Okresnímu soudu v Karviné, pobočka Havířov, byla státním zástupcem podána obžaloba.

 

por. Mgr. Zlatuše Viačková

Inzerce