TOPlist

Vkradl se do hotelového pokoje. Odcizil mobily, notebook a peníze

Chebští kriminalisté z Oddělení hospodářské kriminality zahájili trestní stíhání 29-letého muže z Chebska, kterého obvinili ze spáchání přečinů krádeže a Porušování domovní svobody.

Takového jednání se měl dopustit nejméně ve dvou případech. Dne 11. února 2016 ve večerních hodinách v Mariánských Lázních vstoupil do chodby budovy, kde vedle vstupu do restaurace demontoval a poté odcizil nainstalovanou průmyslovou kameru.

Z kapsy ukradl mimo jiné i klíč. Ten mu posloužil k dalšímu lupu

Ve druhém případě dne 13. 2. 2016 pak přišel do jednoho mariánskolázeňského hotelu, kde prohledal bundy, které visely na věšákovém stojanu. Z kapsy jedné pak odcizil nějaké drobné mince a klíče, se kterými odešel. Po prohlédnutí pak zjistil, že se jedná o klíč od pokoje jednoho nedalekého hotelu, kam se vydal. Přes recepci hotelu však nebyl vpuštěn, neboť nebyl hostem hotelu. Dovnitř se ale i tak dostal, a to jiným vstupem. Z pokoje, který si odemkl odcizeným klíčem, odcizil dva mobilní telefony s příslušenstvím, notebook s příslušenstvím a finanční hotovost necelé 4 tisíce korun.

Celková škoda byla předběžně odhadnuta na částku přesahující 17 tisíc korun. Obviněný muž se jednání dopustil i přesto, že byl již v posledních třech letech za stejný trestný čin odsouzen soudem. Kriminalisté podali státnímu zástupci podnět k vydání návrhu na jeho vzetí do vazby. Soudce během dnešního dne rozhodne o uvalení vazby. V případě prokázání viny mu tak za uvedené přečiny hrozí až tříletý trest odnětí svobody.

nprap. Zuzana Týřová

Inzerce