TOPlist

VIDEO: Zásahová jednotka zadržela gang, který podvodně vyhrával na výherních automatech

V rámci akce s názvem BEDNA, středočeští kriminalisté dva měsíce monitorovali činnost skupiny čtyř mužů, kteří byli důvodně podezřelí z protiprávního jednání. Po intenzivní a důkladné operativní činnosti, středočeští kriminalisté z oddělení obecné kriminality, zadrželi 8. října 2014 gang čtyř mužů. K jejich zadržení došlo ve večerních hodinách v Nymburku. Muži byli zadrženi ve vozidle v blízkosti bydliště jednoho z nich. Zadržení probíhalo standardním způsobem za asistence zásahové jednotky Středočeského kraje.

Muži ve věku čtyřiceti let se specializovali na podvodné vylákání výher z hracích automatů. Za použití technických prostředků zmanipulovali mechanismus výherního automatu a tím navýšili výhru. Je důvodné podezření, že tuto trestnou činnost páchali na celém území České republiky po delší dobu nejméně ve čtyřiceti případech. Podařilo se jim získatfinanční prostředky ve výši 1.500.000,- Kč. Trestnou činnost páchali v období nejméně od prosince roku 2013.

Zahájili jsme trestní stíhání proti všem čtyřem mužům a sdělili jsme jim obvinění z trestných činů podvod a poškozování cizí věci. Po shromáždění důkazů pro zahájení trestního řízení máme zadokumentováno 11 případů s celkovou škodou 400.000,- Kč. Podali jsme podnět na vzetí mužů do vazby a státní zástupce podal návrh. Soud tento akceptoval a všichni obvinění muži jsou stíháni vazebně. Všichni čtyři muži byli pro obdobnou trestnou činnost již v minulosti odsouzeni.

V průběhu vyšetřování bude trestní stíhání rozšířeno o další skutky. Výše trestu může být až osm let odnětí svobody.

[tiskovka]mjr. Bc. Štěpánka Zatloukalová
tisková mluvčí PČR
VIDEO: PČR[/tiskovka]

Inzerce