TOPlist

VIDEO: V rámci akce „Vojna“ byli zadrženi podezřelí z loupežných přepadení

Blesková akce detektivů ÚOOZ, policistů Krajského ředitelství policie Jihočeského kraje a Útvaru rychlého nasazení.

Na několika místech republiky bylo v noci z 11. na 12. června 2013 při akci s krycím názvem „VOJNA“ zadrženo 8 osob. Následně byly 3 osoby ve věku od 41 do 43 let z Jihlavska a Pelhřimovska obviněny z loupeže. Všichni obvinění jsou stíháni vazebně.

Detektivové kladou obviněným za vinu, že se v několika případech měli na území České republiky dopustit ozbrojeného přepadení bezpečnostních agentur převážejících vysoké finanční částky v hotovosti. Další přepadení pak měli plánovat.

Celková škoda, kterou měli takto způsobit, je předběžně vyčíslena na více jak 33 milionů korun.

Mezi obviněnými jsou dva občané České republiky a jeden občan Slovenské republiky s trvalým pobytem na našem území.

Provedeno bylo 16 domovních prohlídek a prohlídek jiných prostor, při nichž bylo zajištěno několik nelegálních krátkých i dlouhých střelných zbraní včetně samopalu, cca 600 tisíc v hotovosti v různých měnách a několik kusů zlatých cihel. Zajištěna byla také vozidla používaná při loupežných přepadeních.
V případě prokázání viny hrozí podle konkrétního podílu na trestné činnosti obviněných až patnáctileté tresty odnětí svobody.

Případem, na kterém detektivové pracují několik let, se nyní ÚOOZ dále zabývá. Vzhledem k aktuálnímu stavu vyšetřování není v současné době možné poskytnout k případu podrobnější informace.

Věc dozoruje Krajské státní zastupitelství v Českých Budějovicích.

Inzerce