TOPlist

VIDEO: Strážníci z Prahy 11 rozmluvili sebevraždu muži, který se chtěl pobodat nožem

Dobrý zásah si v pondělí večer připsali strážníci z Prahy 11. Muži, který seděl na lavičce s nožem namířeným na své břicho a vyhrožoval, že se zabije, rozmluvili sebevraždu.

V pondělí večer byla vyslána hlídka strážníků Městské policie Praha 11 do ulice Kaplanova, kde se měl nacházet muž, který se ohrožuje nožem. Hlídka na místě však nikoho nenašla a proto se rozhodla propátrat okolí. V nedaleké Mendlově ulici, hlídka skutečně nalezla muže sedícího na lavičce s nožem ruce, který vyhrožoval, že se bodne. Strážníci s mužem ihned začali komunikovat.

Ten se hlídce přiznal, že má psychické problémy a proto chce skoncovat se životem. Hlídka také zjistila, že muž se již několikrát léčil na psychiatrii a několikrát se už pokusil o sebevraždu. Strážníkům se po intenzivním vyjednávání podařilo muže přesvědčit, aby jim nůž odevzdal a nechal se doprovodit do sanitního vozu.

Tam si muže převzali záchranáři a za asistence Policie ČR ho převezli na psychiatrické oddělení jedné z pražských nemocnic. Celou věc dále šetří Policie ČR.


[tiskovka]Bc. Jan Čihák
Kancelář ředitele – Tisková skupina
Městská policie hl. m. Prahy
VIDEO: MP Praha[/tiskovka]

Inzerce