TOPlist

VIDEO: Strážníci pronásledovali ulicemi Prahy divoké prase

V neděli ve čtvrt na deset ráno zavolal na linku tísňového volání občan s tím, že z ostrova Štvanice plave přes Vltavu divoké prase směrem k jednomu z pražských hotelů. Ještě než hlídky stihly dorazit na místo, volala i ostraha tohoto hotelu, že jim prase rozbilo výlohu a běží dál směrem na Těšnov.

Hlídky zvíře pronásledovaly skrz obvody Prahy 2 a Prahy 3 až na Prahu 10, kde se odehrál velký boj o zdraví kolemjdoucích, strážníků i prasete. Když totiž strážníci z Prahy 10 prase uviděli, zrovna se rozběhlo proti ženě s kočárkem. Díky duchapřítomnosti jednoho ze strážníků, který zahradil praseti motocyklem cestu k ženě, se jí ani dítěti nic nestalo, prase změnilo směr a utíkalo směrem do ulice U Nových vil. Tam zaběhlo na zahradu jednoho z domů, kde zrovna pracovali dělníci a museli před ním vylézt na lešení.

Jeden ze strážníků ale takové štěstí neměl a prase jej třikrát napadlo. Pak ale udělalo chybu a nechalo se napadeným strážníkem otočit hlavou od něj a strážník jej tak mohl zalehnout. V tom mu pomohli další strážníci a policisté, kteří zvíře zalehli a znehybnili pletivem z nedaleké zábrany. Odchytová služba musela použít tři uspávací injekce, než se podařilo zvíře uklidnit. Pak si ho převzali pracovníci Lesů hl. m. Prahy. Zraněný strážník musel vyhledat lékařské ošetření.


Video: MP Praha

Inzerce