TOPlist

VIDEO: Starosta MČ Praha 8 ocenil hrdiny z řad MP a PČR

Tři strážníky Městské policie Praha a dva policisty Místního oddělení PČR Karlín ocenil v úterý dopoledne na Libeňském zámečku v Praze starosta Městské části Prahy 8 Ing. Jiří Janků.

Zachránili sebevraha z auta
DSC_0768 DSC_0778Prvními dvěma oceněnými byli strážníci Městské policie OŘ Praha 8. Tito dva strážníci zachránili z automobilu muže, který se v něm pokusil o sebevraždu. Muž do vozu zavedl hadičku z výfuku a  plánoval se udusit výfukovými plyny. Díky reakci strážníků muž přežil.


Jel metrem v době osobního volna, spatřil muže po kolapsu a nepřímou masáží srdce ho oživil
DSC_0772Strážník MP Praha cestoval pražským metrem v době osobního volna. „Na sobě jsem měl batoh, najednou jsem uviděl, že o několik sedaček dále sedí muž, který vypadá divně. Šel jsem se na pána podívat, nejel vůbec známky života, nehýbal se. Přivolal jsem pomoc a ihned jsem začal resuscitovat pomocí nepřímé masáže srdce. Zároveň jsem si ale musel dávat pozor, aby mi v průběhu resuscitace někdo neodcizil můj batoh,“ uvedl strážník, jemuž se následně podařilo u muže obnovit základní životní funkce. Tímto postupem strážník muži zachránil život.

VIDEO: TV Praha 8

Policista šel původně na oběd, cestou vyběhl do domu, z jehož okna strhl sebevraha
DSC_0782Policista z MOP Karlín se zrovna chystal na oběd, když v tom ho kolegové přivolali k přilehlému domu, ve kterém se nalézal muž, pokoušející se o sebevraždu. Policista neváhal a v civilním oděvu vyběhl za mužem nahoru do domu, kde s ním začal rozmlouvat. Po krátké konverzaci policista muže strhl ve chvíli, kdy už chybělo ke skoku opravdu málo. Při šarvátce muž policistovi roztrhl triko, nicméně i přesto se sebevraha podařilo zachránit.

O události jsme informovali zde: //policejnidenik.cz/2013/08/policiste-z-mo-pcr-karlin-zachranili-sebevraha/


Hlídka MOP Karlín vyjížděla k topící se ženě, policista neváhal a skočil do ledové vody
DSC_0785Na základě oznámení občanů vyjížděly hlídky PČR a Městské policie k Hlávkovu mostu v Praze, odkud lidé spatřili skočit ženu do Vltavy. Jako první byla na místě hlídka PČR MOP Karlín, která ihned začala jednat. Jeden z policistů skočil do ledové vody, strhl ho však silný proud. Po chvíli se mu podařilo se ženou dostat do kontaktu, uchopil jí, ale oba unášel silný proud. Na místo dorazily další hlídky PČR a MP, v tu chvíli skočil do řeky i druhý z policistů. Ženu se podařilo vytáhnout a následně úspěšně zresuscitovat.

O události jsme informovali zde: //policejnidenik.cz/2013/09/policista-skocil-do-vltavy-pro-topici-se-zenu/

Rozhovor s policistou jste již dříve mohli číst zde: //policejnidenik.cz/2013/09/rozhovor-skocil-do-vltavy-pro-topici-se-zenu/

Fotogalerie z předávání ocenění

no images were found

Inzerce