TOPlist

VIDEO: Složky IZS zasahovaly v Čelákovicích u výbuchu a požáru v domě

Po poledni vyjížděly v neděli všechny složky IZS do Čelákovic na Praze východ, kde došlo k požáru v rodinném domě, ze kterého se navíc podle policistů ozval výbuch.

Na místo vyrazilo několik profesionálních i dobrovolných jednotek hasičů, posádky RLP a RZP ZZS Středočeského kraje, hlídky MP Čelákovice, hlídky PČR a z Prahy do Čelákovic vzlétl vrtulník LZS Kryštof 01.

Jako první byli na místě policisté, kteří z domu vyvedli dvě osoby, ty byly nadýchány kouře a do své péče si je posléze převzali záchranáři. Po uhašení požáru na místo dorazili kriminalisté a vyšetřovatel HZS, ti budou zjišťovat příčinu požáru a údajného výbuchu, o kterém svědčily díry ve skleněných výplních oken.

Vrtulník LZS transportoval do vinohradské nemocnice v Praze vážně zraněného pacienta, který byl v době požáru a údajného výbuchu uvnitř domu, a který utrpěl vážné popáleniny na 10 – 15 procentech těla. Transportu předcházelo prvotní ošetření na místě události.

Mochovská ulice byla v době zásahu složek IZS uzavřena. V domě se podle obyvatel Čelákovic dlouhodobě zdržují uživatelé drog, dokonce se tam měly drogy přímo vařit.

V souvislosti s výbuchem a požárem byly následně zadrženy dvě osoby. Konkrétně se jedná o pětapadesátiletého muže a jednatřicetiletou ženu. Ti jsou podezřelí z trestných činů obecného ohrožení a nedovolené výroby omamných a psychotropních látek.

no images were found

Inzerce