TOPlist

VIDEO: Složky IZS spolupracovaly v Brně při záchraně sebevraha

Hasiči, záchranáři, strážníci i státní policisté spojili síly při pátečním odpoledním výjezdu do Václavské ulice. Rozrušený dvaašedesátiletý muž tam prý chtěl v uzamčeném bytě spáchat sebevraždu. Dramatické okamžiky zažil jeho stejně starý kamarád, jenž strážníkům po příjezdu v rychlosti vylíčil, co se přesně stalo.

Přítel mu prý přes dveře řekl, že ho život přestal bavit, už nechce žít, a poté úplně přestal komunikovat. Hlídka Jednotky operativního zásahu zahlédla dotyčného z pavlače přes okno, jak netečně sedí na posteli. Zkusila s ním navázat rozhovor, na její volání a otázky však muž nereagoval. Další hlídka MP zatím z ulice zjistila, že jedno okno bytu je otevřené, a protože v tom okamžiku přijeli na místo hasiči, přistavili k oknu skládací žebřík.

Strážníci vstoupili oknem dovnitř bytu, otevřeli zdravotníkům a státním policistům dveře a snažili se od muže zjistit, jestli požil nějaké léky. Našli u něj totiž téměř vypitou láhev vodky, dopis na rozloučenou, závěť a dokonce i žiletku. Protože muž přiznal, že spolykal blíže neurčené prášky, převezla ho sanitka za doprovodu hlídky státní policie do nemocnice. Republikoví policisté potom byt zabezpečili proti vstupu.

Bc. Jakub Ghanem
tiskový mluvčí
Městská policie Brno
VIDEO: MP Brno

Inzerce