TOPlist

FOTO: Ruzyňští celníci odhalili dodávku kokainu z Mexika

Ve čtvrtek 17.10.2013 ve večerních hodinách odhalili celníci na letišti Václava Havla v Praze Ruzyni zásilku kokainu. Drogu pašoval ve svém osobním zavazadle mladý cizinec (24 let), který přicestoval do Prahy z Mexika (Ciudad de México).

Celníci objevili kontraband při běžné kontrole zavazadel cestujících. Pašerákovo zavazadlo nejprve podrobili kontrole rentgenem. Zájem celníků vzbudilo 14 gramodesek, které byly v útrobách plastového kufru. Při vlastní fyzické kontrole však celníci zjistili, že kromě hudebního nosiče obaly obsahují i plastové sáčky s bílým práškem, který orientační chemická analýza označila za kokain.

S ohledem na způsob ukrytí drogy byly gramodesky převezeny na odbornou expertízu k určení vlastní hmotnosti a čistoty zajištěné drogy.

Celkem bylo z obalů vyjmuto 1 377,54 gramů kokainu s 71% čistotou. Zda byly drogy určeny pro tuzemský trh nebo měly pokračovat dále do zahraničí je předmětem dalšího šetření. Od začátku roku se jedná již o šestý záchyt většího množství drog na letišti.

V minulém týdnu se však nejednalo o jediný úspěšný zásah ruzyňských celníků. O tom svědčí i zajištění dvou kusů chráněných živočichů (korálů) nebo většího množství padělků značkového zboží, které nelegálně dopravovala ve svých zavazadlech cizinka z Jihovýchodní Asie.

Celkem celníci zajistili 13 ks peněženek, 18 ks šátků a 4 ks náramkových hodinek označených ochranou známkou Chanel, 20 ks peněženek, 4 ks opasků a 8 ks kabelek označených ochranou známkou Prada, 5 ks peněženek, 3 ks kabelek, 28 ks šátků a 4 ks náramkových hodinek označených ochranou známkou Louis Vuitton, 3 ks peněženek, 12 ks kabelek, 4 ks šátků a 2 ks náramkových hodinek označených ochranou známkou Gucci, 2 ks náramkových hodinek označených ochranou známkou Dolce & Gabbana, 6 ks náramkových hodinek označených ochranou známkou Longines a 8 ks náramkových hodinek označených ochranou známkou Omega.

Hodnota originálních výrobků by činila 3 157 500,- korun.

no images were found

plk.Ing. Pavel Drobek
tiskový mluvčí
Celní úřad Ruzyně

Inzerce