TOPlist

FOTO: Ruští hooligans napadli policejní hlídky, dva policisté skončili v nemocnici

Policisté zadrželi patnáct osob podezřelých z několika trestných činů a přestupků.

Hodinu po půlnoci došlo k zákroku dvou hlídek policie proti skupině více než dvaceti podnapilých agresivních osob v blízkosti křižovatky ulic Vinohradská a Italská v Praze 2. Jeden muž z této skupiny, která se hlásí k podpoře ruského fotbalového týmu CSKA Moskva, začal před policejní hlídkou zvedat pravou ruku a tzv. hajlovat. Celá skupina také pronášela různá hesla, a to i protičeského charakteru. Z tohoto důvodu se policisté rozhodli jednat a proti muži zakročili.

Ten se však začal bránit a spolu s ostatními přibližně dvaceti agresory kladl odpor a mařil řádné dokončení zákroku. Na konci celého incidentu skončilo patnáct rusky hovořících osob omezených na osobní svobodě, z nichž jsou tři podezřelé z trestného činu násilí proti úřední osobě, jedna z trestného činu podpora a propagace hnutí směřujícího k potlačení práv a svobod člověka a jedenáct je podezřelých z přestupkového jednání neuposlechnutí výzvy.

Při zákroku byli dva policisté zraněni a skončili na ošetření v nemocnici, kde jeden zůstal v hospitalizaci na pozorování. Při incidentu museli zakročovat jak policisté z místního oddělní, oddělení hlídkové služby, pohotovostní motorizované jednotky tak i speciální pořádkové jednotky. Nutno zdůraznit, že skupina asi dvaceti opilých rusky hovořících agresorů zaútočila proti policistům, kteří byli ve značné početní nevýhodě. Příslušníci SPJ posléze vyjeli ještě jednou do hudebního klubu, kde měli fanoušci popíjet. Z tohoto klubu vyvedli několik osob.

Policisté hlavně díky profesionálnímu jednání celou situaci zvládli a i díky tomu, nedošlo k vážnějším následkům na jejich zdraví. Podle posledních informací byl nejvážněji zraněný policista již propuštěn z nemocnice.

no images were found


[tiskovka]por. Bc. Jan Daněk
tiskový mluvčí PČR
FOTO+VIDEO: Policejní deník[/tiskovka]

Inzerce