TOPlist

VIDEO: Pro sériového lupiče si domů došla zásahová jednotka

Kriminalisté ze tří policejních obvodů (Praha I, II a III) pracovali od počátku září na pátrání po sériovém lupiči, který přepadával herny na Praze 5, 7 a 8. První případ se stal 4. září kolem desáté hodiny dopoledne v herně v ulici Nádražní. Podezřelý muž přistoupil k barmance, která stála u automatů a utírala prach, vytáhl na ni zbraň a se špatným ruským přízvukem požadoval peníze. Barmanka mu však odmítla peníze vydat s tím, že je pouze zaměstnaná jako uklízečka a tvrdila, že jen čeká na šéfa. Muž si proto zbraň uschoval a odešel z herny pryč.

Druhé loupežné přepadení spáchal tento muž 26. září kolem půl páté odpoledne v herně v ulici Na Bělidle. V baru si postupně objednával piva, a když kolem osmnácté hodiny dopíjel v pořadí už čtvrté, z kapsy od bundy vytáhl pistoli, namířil na obsluhu a požadoval tržbu. Když obdržel před deset tisíc korun, z herny odešel směrem k pražskému Andělu.

Následující den ve stejný čas pak přepadl hernu v Dělnické ulici na Praze 7, kde jako předešlý den popíjel nejprve piva. Po šestém vypitém pivu se zvedl od stolu, přistoupil k barovému pultu a pod pohrůžkou použití zbraně požadoval peníze. Jakmile dostal pár tisícovek, odešel.

Poslední případ evidují kriminalisté od 1. října. Kolem deváté hodiny vstoupil podezřelý muž do herny v Thámově ulici v pražském Karlíně, objednal si lahvové pivo a následně pod pohrůžkou použití zbraně požadoval tržbu. Třiatřicetiletá barmanka mu z obavy o svůj život vydala jen pár tisícovek a lupič odešel z herny pryč.

Kriminalisté z druhého obvodu si nakonec všechny případy převzali a společně s policisty ze zásahové jednotky podezřelého osmačtyřicetiletého muže zadrželi ve středu 2. října krátce před polednem v místě bydliště na Příbramsku. Policisté pak navíc zjistili, že dosud netrestaný lupič požívá ve větší míře alkohol a podle svých slov manželce tvrdil, že pracuje v Praze a část lupu ji proto odevzdával jako výplatu. Zadržený se k činům doznal a vyšetřovatel ho následně obvinil z trestného činu loupeže, za což mu hrozí až desetileté vězení. Kriminalisté rovněž podali státnímu zástupci podnět k návrhu na uvalení vazby, který soudce akceptoval.

Kriminalisté v souvislosti s touto sérií přepadení nevylučují, že obviněný by mohl mít na svědomí ještě další případy loupeží, žádají proto další případné poškozené, aby kontaktovali tísňovou linku 158 a policistům tyto skutky dodatečně nahlásili.

no images were found

por. Bc. Jana Rösslerová
tisková mluvčí PČR
FOTO + VIDEO: PČR

Inzerce