TOPlist

VIDEO: Při opatření Baník – Sparta bylo v Ostravě zraněno 11 policistů

Fotbalová i hokejová Sparta Praha zamířila v sobotu do Ostravy. Ta fotbalová sehrála utkání s Baníkem Ostrava, ta hokejová pak s ostravskými Vítkovice. Fotbalové utkání bylo vyhodnoceno jako vysoce rizikové, policie proto v souvislosti s ním připravila rozsáhlé bezpečnostní opatření.

Opatření se zúčastnili strážníci MP Ostrava, hlídky PČR, pořádkové jednotky SPJ Praha a SPJ Moravskoslezského kraje, antikonfliktní tým, kriminalisté, policejní psovodi se služebními psy, vrtulník LS PČR a další.

Problémy na sebe nenechaly dlouho čekat. Příznivci pražské Sparty se nevhodně chovali již ve vlaku, kde došlo k prvním konfliktům. Konflikty se nevyhnuly ani hlavnímu nádraží v Ostravě. Cestou na stadion pak „fanoušci“ poškodili jeden z autobusů, když rozbili skleněnou výplň dveří. Největší konflikt však nastal až na stadionu, a to ve chvíli, kdy oba tábory „fanoušků“ začaly tropit výtržnosti. Tito lidé vytrhávali sedačky, ničili oplocení a útočili na policisty.

Celkem bylo při střetech zraněno 11 policistů. Ke zranění došlo také mezi „fanoušky“, jejich přesný počet však není znám. Policisté zadrželi 31 osob.

Inzerce