TOPlist

Pražští kriminalisté rozbili gang zlodějů aut, na kontě mají více než 100 krádeží

Kriminalisté druhého policejního obvodu objasnili případ, při kterém organizovaná skupina devíti osob v různě obměněném složení odcizila více než sto vozidel.

Youtube Video
Podívat se na video

Od února tohoto roku kriminalisté druhého policejního obvodu z třetího oddělní obecné kriminality, kteří se zabývají automobilovou kriminalitou, pracovali na rozsáhlém případu krádeží motorových vozidel. Podle jejich zjištění organizovaná skupina devíti osob kradla osobní motorová vozidla na území hlavního města Prahy, převážně pak v teritoriu Prahy 4 a 10. Celá skupina byla dobře organizovaná, protože všichni členové měli úkoly zcela přesně rozdělené. Jedni vozidla kradli, druzí hlídali okolí, aby je při krádeži nikdo nevyrušil, další vozidla rozebrali na díly, a poslední člen celé skupiny je prodával a získával tím peníze pro chod celé skupiny.

V případě, že některý z členů skupiny vypadl, a byl například zadržen policií, byl okamžitě nahrazen někým jiným, aby skupina mohla fungovat dál. Vozidla, která rozebírali většinou tři lidé najednou, kdy se jeden věnoval přední části, druhý zadní a třetí demontoval interiér, končila rozebraná do posledního šroubku maximálně do pěti hodin. Nebylo výjimkou, že vozidla, která kradli většinou zaparkovaná na ulicích nebo parkovištích u nákupních center, dokázali otevřít a nastartovat během čtyřiceti vteřin.

Skupina se orientovala pouze na vozidla značky Škoda, kterých odcizili více než sto se škodou, která se přiblížila k 30 milionům korun. Nicméně tato čísla nejsou konečná a kriminalisté stále identifikují další a další odcizená vozidla, kterých bude podle odhadu 150 až 180. Při domovních prohlídkách a prohlídkách nebytových prostor kriminalisté zajistili několik stovek náhradních dílů z rozebraných vozidel, zbytků karosérií, finanční hotovost, ale i drogy nebo zbraň. Také se jim podařilo nalézt flétnu v hodnotě téměř čtyř set tisíc korun, která byla odcizena i s jedním z vozidel. Ta patřila do majetku Národního divadla a bude vrácena zpět hudebníkovi, který o ni přišel.

[kratsi-prolink]47701[/kratsi-prolink]

Celou skupinu kriminalisté zadrželi a následně obvinili z trestných činů krádeže, které páchali jako organizovaná skupina, za což v případě odsouzení hrozí až osmiletý pobyt za mřížemi. Tři z obviněných jsou stíháni ve výkonu trestu za jinou majetkovou činnost, za kterou si odpykávají tresty. Jeden je stíhaný vazebně a na další dva dohlíží mediální a probační služba. Zbylé tři osoby jsou stíhané na svobodě.

Inzerce