TOPlist

VIDEO: Pražským strážníkům ujížděl opilý motorkář, neujel

Řidič motocyklu pod vlivem alkoholu ujížděl hlídce Městské policie Praha 15. Při pronásledování upadl, od dalšího útěku ho odradila hrozba služební zbraní. Případ šetří Policie ČR.

V neděli odpoledne prováděli strážníci z Prahy 15 kontrolní činnost v Kutnohorské ulici. Zde vozidlo strážníků ve vysoké rychlosti předjel motorkář, který ohrožoval účastníky silničního provozu. Strážníci se rozhodli řidiče zastavit.

Na výzvu k zastavení však muž zareagoval prudkým zvýšením rychlosti a začal hlídce ujíždět. Když se řidič pokusil v ulici Podleská odbočit do ulice Františka Diviše, dostal smyk a s motorkou upadl na zem. Protože muž vážným způsobem narušoval bezpečnost silničního provozu a hrozilo, že se dá znovu na útěk, jeden ze strážníků proti muži použil hrozbu služební zbraní.

Muž poté začal se strážníky plně spolupracovat. Hlídka nejprve zjistila, jestli mladík neutrpěl při pádu zranění. Muž však strážníkům sdělil, že je v pořádku a ošetření nepožaduje. Mladík se strážníkům následně přiznal, že na motocykl, kterým ujížděl nevlastní řidičské oprávnění. Vzhledem k tomu, že hlídka při komunikaci z muže ucítila alkohol, provedla u něj orientační dechovou zkoušku s pozitivním výsledkem 0,89 ‰.

Celou věc si poté na místě převzala přivolaná hlídka Policie ČR z Oddělení dopravních nehod k dalšímu opatření.


[tiskovka]Bc. Jan Čihák
Kancelář ředitele – Tisková skupina
Městská policie hl. m. Prahy
VIDEO: MP Praha[/tiskovka]

Inzerce