TOPlist

VIDEO: Pražským strážníkům ujížděl hledaný muž, neujel

Strážníci ze čtrnáctého pražského obvodu si při projíždění ulicí Bystrá směr Náchodská při hlídkové činnosti všimli osobního vozidla zelené barvy, které v ulici Náchodská mezi obchodním domem a čerpací stanicí porušilo dopravní značení „zákaz vjezdu všech motorových vozidel“.

Autohlídka se se zapnutým výstražným světlem vydala vozidlu na uvedené křižovatce naproti. Jakmile řidič vozidla spatřil auto městské policie, zrychlil, objel čerpací stanici a zatočil do ulice Náchodská směr centrum. Hlídka světelný signál doplnila o zvláštní zvukové výstražné znamení a začala vozidlo pronásledovat. Během chvíle byla na tachometru služebního vozidla rychlost přes 100 km/h, přičemž ujíždějící vozidlo neustále zrychlovalo. Pronásledovaný řidič při své zběsilé cestě nerespektoval ani červený světelný signál „STŮJ“ na křižovatce Náchodská x Božanovská.

U autobusové zastávky Chvaly porušil dopravní značení přikázaný směr objíždění vpravo a velkou rychlostí vjel do protisměru těsně vedle autobusové zastávky, kde několik lidí čekalo na autobus. Nebezpečnou rychlostí pokračoval dál k centru. Strážníci prostřednictvím radiostanice informovali ostatní hlídky městské policie o pronásledování tohoto vozidla. Honička Prahou dál pokračovala až do ulice Kapitána Stránského, kde byl řidič pronásledovaného vozidla nucen zastavit kvůli zaparkovaným vozidlům.

Poté z vozidla vystoupil se slovy: „Máte mě!“. Společně s ním vystoupila i mladá spolujezdkyně. Strážníci muže vyzvali k prokázání totožnosti a provedli u něj dechovou zkoušku s negativním výsledkem. Muž jim sdělil, že u sebe nemá žádné doklady, proto jim uvedl pouze jméno. Po provedené lustraci bylo strážníkům hned jasné, proč jim dotyčný ujížděl. Byl na něj vydán příkaz k zatčení a navíc měl vyslovený zákaz řízení. Strážníci muže omezili na osobní svobodě a předali Policii ČR k dalšímu opatření.


[tiskovka]Irena Seifertová
vedoucí Kanceláře ředitele a Tiskové skupiny
Městská policie hlavního města Prahy
VIDEO: MP Praha[/tiskovka]

Inzerce