TOPlist

VIDEO: Pražská zásahová jednotka zadržela několik pachatelů

Pražští policisté během tohoto týdne uskutečnili čtyři zásahy do drogové scény.

Kriminalisté druhého policejního obvodu provedli v součinnosti se zásahovou jednotkou zadržení osob podezřelých z distribuce pervitinu. Konkrétně detektivové několik týdnů pracovali na případu, kdy zjistili, že do jednoho z bytů v ulici Na Folimance v Praze 2 pravidelně docházejí drogově závislé osoby a kupují zde od vietnamsky hovořícího muže pervitin. „Obchod“ probíhal vždy podle stejného scénáře, kdy po telefonické domluvě mezi dealerem a zákazníkem došlo v uvedeném bytě k předání drogy proti penězům. Při zásahu se v bytě mimo hlavního podezřelého (28) nacházelo dalších šest osob z Vietnamu, u kterých policisté nyní zjišťují, zda nebyly do zmiňovaného „obchodu“ také zainteresované. S jistotou však lze nyní říci to, že dva z nich se na území České republiky nacházeli bez platného povolení k pobytu. Během domovní prohlídky bylo nalezeno několik plastových sáčků obsahující bílou krystalickou látku o váze 120 gramů, 284 kusů nábojů různé ráže a typu, revolver 22 long rifle + 129 nábojů a další věci pocházející z trestné činnosti nebo sloužící k jejímu páchání.

Kriminalisté podali u dvou ze zadržených podnět na jejich vzetí do vazby. Jednomu ze zadržených hrozí za trestný čin nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy desetiletý pobyt za mřížemi a to proto, že byl za takový čin v posledních třech letech již potrestán.

Další akci realizovali kriminalisté čtvrtého policejního obvodu na základě zjištění, že manželský pár (55 a 57) vyrábí v jednom z rodinných domů v Praze 5 pomocí chemikálií pervitin. Následně žena tuto vyrobenou drogu vozila několikrát týdně dalšímu muži (41) do domu v Praze 10, který ji dál distribuoval koncovým odběratelům v různých frekvencích a v různém množství od 0,2 až do 2 gramů. Policisté také zjistili, že jednačtyřicetiletý muž drogu distribuoval dokonce i dítěti mladšímu patnácti let.

V rámci této akce byly provedeny 2 domovní prohlídky a 2 prohlídky nebytových prostor, při nichž byla zajištěna řada předmětů sloužících k výrobě pervitinu (varna), velké množství chemikálií, několik digitální vah a 350 gramů pervitinu. Toto množství by stačilo na 1750 dávek, které by u koncových uživatelů mělo hodnotu 350 tisíc korun. Kriminalisté rovněž zajistili plynovou pistoli, 69 kusů nábojů Luger 9 milimetrů, 17 kusů nábojů 53Bx, 6 kusů kulometných nábojů a plastovou láhev se střelným prachem. Trojice podezřelých byla zadržena v součinnosti se zásahovou jednotkou a skončila na policejním oddělení, kde si vyslechla obvinění ze spáchání trestného činu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy, za což v případě odsouzení hrozí až desetiletý trest odnětí svobody.

Za zmínku také stojí i to, že žena, která drogu vozila, řídila motorové vozidlo i přes to, že jí byl soudem vysloven zákaz řízení až do března 2015. U všech tří osob dali kriminalisté podnět na jejich vzetí do vazby.

Další případ, který policisté čtvrtého policejního obvodu zabývající se drogovou problematikou realizovali, bylo zadržení šestatřicetileté ženy z Braníka, která v několika stovkách případů prodala koncovým konzumentům pervitin a to v různém množství od 0,2 až do 1 gramu. Schůzka a předání drogy probíhalo vždy po telefonické domluvě buď v bytě zadržené ženy, nebo na jiném smluveném místě. Po zadržení podezřelé, které proběhlo opět v součinnosti se zásahovou jednotkou, byla provedena domovní prohlídka, při které policisté nalezli plastovou láhev o obsahu 0,25 litrů s 60 gramy pervitinu a téměř dvě stě tisíc korun. Vzhledem k tomu si žena vyslechla obvinění z trestného činu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy za což v případě odsouzení hrozí až pět let odnětí svobody. Stíhání je vedeno na svobodě a to i z toho důvodu, že se žena k trestné činnosti doznala.

Poslední událostí bylo zadržení dvou osob v osobním vozidle Dodge, které při silniční kontrole zastavili policisté pohotovostní motorizované jednotky v Praze 4 na nájezdu na Barrandovský most. Jelikož se z vozidla linul silný zápach marihuany, policisté provedli kontrolu zavazadel, díky čemuž nalezli 150 gramů marihuany a 8 gramů hašiše uložených v plastikových sáčcích. Oba mladíci uvedli, že jsou pravidelnými konzumenty nalezených drog a že slouží výhradně k jejich potřebě. Devatenáctiletý řidič a jeho stejně starý spolujezdec skončili na policejním oddělení, kde si vyslechli obvinění z trestného činu přechovávání omamné a psychotropní látky a jedu, za což hrozí až dvouletý trest odnětí svobody. Stíhání je vedeno na svobodě.

no images were found


[tiskovka]por. Bc. Jan Daněk
tiskový mluvčí PČR
FOTO + VIDEO: PČR[/tiskovka]

Inzerce