TOPlist

VIDEO: Pražská zásahová jednotka si došlápla na výrobce a dealery pervitinu

Kriminalisté z toxi týmu zadrželi ve spolupráci se zásahovou jednotkou podezřelou čtveřici. Tři osoby včetně dealera nakonec skončily na vazbě.

Detektivové specializující se trestnou činnost na úseku drog ve třetím policejním obvodě zadrželi v uplynulých dnech čtveřici osob (tři muže ve věku 42, 42 a 37 let a pětadvacetiletou ženu), která od loňského listopadu až do letošního srpna vyrobila a prodávala drogu pervitin na Praze 9. V úterý 12. srpna pak kriminalisté a pražská zásahová jednotka zadrželi v Cihlářské ulici další dvě osoby – organizátora a dealera v jedné osobě včetně mladé ženy, která ve skupině figurovala jako nákupčí medikamentů v Polsku a prodejkyně dávek. Následující den detektivové zadrželi na základě předchozího souhlasu státního zástupce dalšího člena skupiny, a to sedmatřicetiletého muže. Posledního ze čtveřice policisté dopadli ve středečních ranních hodinách 20. srpna v areálu malešické spalovny.

Dvaačtyřicetiletý organizátor a dealer v dílně letenského areálu, zahradním domku v Horoměřicích, v bytě v Koněvově ulici, ale i dalších místech na Praze 9 opatřoval různé pomůcky a chemikálie potřebné k výrobě látky amfetamin, zajišťoval převoz léků s pseudoefedrinem z Polské republiky a poskytoval k tomu svůj vůz Volkswagen Passat. Dále vyrobenou drogu vážil, rozděloval do plastových sáčků a pervitin následně prodával. V době své nepřítomnosti mu s převozem léků z Polska nebo prodejem narkomanům vypomáhala pětadvacetiletá, dosud netrestaná žena. Za výpomoc pak mladá žena dostávala od organizátora odměnu v podobě třetiny vyrobené drogy.

Kriminalisté provedli na základě příkazu soudce několik domovních prohlídek, kde zajistili drogu pervitin, průmyslové chemikálie, digitální váhy, platové sáčky, injekční stříkačky, hadičky a další pomůcky a předměty, které lze podle expertiz považovat za kompletní pro výrobu metamfetaminu. V Habartické ulici dokonce vyhodili ke kontejnerům na komunální odpad tři plastové pytle s těmito chemikáliemi a předměty sloužící k výrobě drog.

Z dostupných evidencí policisté zjistili, že hlavní organizátor byl od roku 1995 celkem sedmkrát soudně trestaný za majetkovou trestnou činnost, žena soudně trestaná nebyla, poslední zadržený byl v roce 2006 podmínečně odsouzený za trestný čin pohlavní zneužití a nakonec sedmatřicetiletý automechanik byl od roku 2009 devětkrát soudně trestaný, převážně za majetkovou trestnou činnost.

Vyšetřovatel obvinil tři muže a ženu ze spáchání trestného činu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a jedy, za což jim hrozí až desetileté vězení. U tří osob nakonec podal vyšetřovatel státnímu zástupci i podnět k návrhu na uvalení vazby, kam je nakonec soudce umístil. Čtvrtý obviněný, sedmatřicetiletý recidivista, skončil na svobodě. Jeho postavení a úloha v tomto případě nebyla až tolik zásadní jako u ostatních obviněných. Nicméně policisté s tímto mužem nadále pracují.

no images were found


[tiskovka]por. Bc. Jana Rösslerová
tisková mluvčí PČR
FOTO + VIDEO: PČR[/tiskovka]

Inzerce