TOPlist

VIDEO: Požár zcela zničil byt, zahřívala se také střecha domu

Několik policejních hlídek, záchranná služba (včetně lékaře a inspektora provozu), hasičské jednotky ze stanic Strašnice a Holešovice (včetně Velitele směny a vyšetřovací skupiny z centrální stanice), strážníci MP Praha a pracovníci DPP, ti všichni vyjížděli v úterý večer do Koněvovy ulice v Praze, odkud byl na tísňovou linku hlášen požár bytu.

Jako první na místo dorazila hlídka místního oddělení Jarov. Policisté vyběhli nahoru do nejvyššího patra, ve kterém se nacházel byt zasažený požárem. Obyvatelka z bytu stihla včas utéct, policisté proto zahájili evakuaci dalších bytů v daném vchodě. Plameny začaly zahřívat i střechu domu, hrozilo proto, že se oheň rozšíří i na ní.

Hasiči zasahovali uvnitř bytu a také z automobilového žebříku, to vše v dýchací technice. Záchranná služba si do své péče preventivně převzala jednu osobu. Přesné příčiny požáru a výše škody jsou v šetření, nicméně žena je kuřačka a nejpravděpodobnější verzí je, že usnula s cigaretou v ruce. Podle svých slov jí pak probudil až kouř.

no images were found

Inzerce