TOPlist

VIDEO: Policisty zaměstnal ozbrojený muž, který vystřelil ve střešovické nemocnici

Do objektu Emergency, tedy Urgentního příjmu Ústřední vojenské nemocnice ve Střešovicích, vstoupil v úterý dopoledne muž s krátkou střelnou zbraní. Muž začal pobíhat po čekárně místní pohotovosti, kde ze své zbraně jednou vystřelil do zdi.

Na místo okamžitě vyrazily nejbližší dostupné hlídky PČR (konkrétně PMJ Praha, 158 Dejvice, MO PČR Břevnov atd.), družstvo Speciální pořádkové jednotky Praha a policisté ze Zásahové jednotky KŘP hl.m. Prahy.

Jako první k nemocnici dorazili policisté z PMJ společně s hlídkou 158 Dejvice. Policisté zajistili vchody do budovy a vyčkávali na příjezd posil. Mezitím již začal s mužem na pohotovosti rozmlouval velmi zkušený lékař. Ten se měl v minulosti účastnit mimo jiné zahraničních misí. Lékař s mužem několikrát promlouval, poté z budovy odešel.

Jakmile byl objekt prázdný, došlo na zákrok. Policisté ze Speciální pořádkové jednotky vnikli dovnitř a muže pomocí taseru zpacifikovali. Policisté zajistili také krátkou střelnou zbraň, která byla podle prvotního ohledání pravá (nejednalo se o plynovku). Muž byl transportován na psychiatrické oddělení. Před budovou Emergency bylo nalezeno osobní vozidlo, kterým střelec na místo přijel. Pod vozidlem byla nalezena další střela, pachatel pravděpodobně poprvé vystřelil již zde.

Následným šetřením bylo zjištěno, že se muž chtěl v objektu nemocnice pravděpodobně zastřelit. Dle svých slov proto, aby mohl darovat orgány. Případem se nyní zabývají kriminalisté.

no images were found

Inzerce