TOPlist

VIDEO: Policistům z SPJ se v Brně pokusila ujet posádka kradeného vozu

V úterý večer policistům ujížděli na Brněnsku hned dva řidiči. První z nich v centru města nezastavil hlídce při běžné kontrole. A asi dobře věděl, proč se pokusil ujet. Při dechové zkoušce přístroj ukázal 2,8 promile alkoholu. Je stíhán za ohrožení pod vlivem návykové látky.

Druhý z úterních „řidičů-ujížděčů“ strážce zákona zaměstnal daleko více. Spadeno na něj měla kriminální policie. Uniformovaným policistům ze Speciální pořádkové jednotky nezastavil a ujížděl z ulice Křenové přes Židenice, Slatinu až do Tuřan. Cestou se je několikrát pokusil vytlačit ze silnice. Protože ve vozidle nejel sám, nemohli proti němu policisté postupovat příliš razantně. Policistům na chvíli v nepřehledném úseku zmizel z dohledu, ale daleko se nedostal. Když před sebou sedmadvacetiletý řidič uviděl další hlídku, odstavil vozidlo na Tuřanském náměstí a snažil se spolu s osádkou policistům zmizet mezi domy. Dva muže jsme zadrželi během chvíle (i díky asistenci svědka). Ženu zadrželi kriminalisté v Myslivecké ulici o deset minut později. Ve vozidle jsme našli pervitin a 8 tisíc korun v hotovosti.

Kriminalisté později zjistili, že se dvojice pachatelů podílela na krádeži 4 aut, jednoho skútru, jízdního kola a dalších věcí. Celková škoda činila téměř 400 tisíc korun. Za krádeže hrozí oběma obviněným až pětiletý pobyt za mřížemi, řidič se navíc bude zodpovídat z maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání (zákaz řízení) a řízení pod vlivem drog.


[tiskovka]por. Pavel Šváb
tiskový mluvčí PČR
VIDEO: PČR[/tiskovka]

Inzerce