TOPlist

VIDEO: Policistům z Plzeňska ujížděl opilý řidič dodávky

Hlídkám PČR ve čtvrtek večer ujížděl řidič dodávky, který na Plzeňsku ujel od čerpací stanice bez placení. Za dodávkou okamžitě vyjely hlídky z Plzeňského kraje, které posléze posílily také hlídky kraje Středočeského.

Muž před policisty ujížděl po dálnici D5 ve směru na Prahu. Do vzduchu vzlétl vrtulník LS PČR z pražské Ruzyně, který vozidlo pronásledoval ze vzduchu.

Na 5. kilometru dálnice D5, tedy v místě, kde je dálnice kvůli práci na silnici omezen provoz, došlo ke střetu dodávky a dvou služebních vozidel PČR (Octavie). Při střetu se lehce zranil ujíždějící řidič, společně s ním se lehce až středně těžce zranili také tři policisté.

Hlídky muže na místě zadržely. Následně provedená orientační dechová zkouška u muže prokázala hodnotu zhruba dvě promile alkoholu.

Policisté okamžitě uzavřeli jízdní pruh dálnice ve směru na Plzeň. Na místo vyrazila jednotka HZS Středočeského kraje ze stanice Beroun a ze stanovišť ZZS Středočeského kraje vyjelo několik posádek ZZS.

Řidič jedoucí na Plzeň museli využít objízdné trasy, která vedla po „staré plzeňské silnici“. Řidič z dodávky byl převezen záchrannou službou do Všeobecné fakultní nemocnice na Karlově náměstí v Praze. Jeden z policistů byl převezen do ÚVN ve Střešovicích a další dva do motolské nemocnice.

no images were found


[tiskovka]FOTO: Policejní deník
VIDEO: PČR[/tiskovka]

Inzerce