TOPlist

VIDEO: Policistům ujížděl dvakrát řidič v osobním voze Audi

V průběhu úterního dne ujíždělo pražským policistům hned dvakrát jedno a to samé vozidlo. Nakonec se řidiče podařilo zadržet.

Poprvé se policisté snažili řidiče zastavit ve Vrchlického ulici ve tři čtvrtě na devět ráno. Důvodem bylo, že měl řidič na přední části vozu ručně psanou registrační značku a na oknech neprůhledné fólie, což je samozřejmě v rozporu s technickými podmínkami provozu na pozemních komunikacích.

Řidič vozidla Audi ale pokynů policistů k zastavení nerespektoval a začal před nimi ujíždět Plzeňskou ulicí, dále Jinonickou, Karlštějnskou, Butovickou, Bucahrovou až na Rozvadovskou spojku a dále na dálnici D5. Tam se po pěti kilometrech ztratil policistům z dohledu.

Podruhé chtěli policisté to samé auto zastavit a zkontrolovat ve čtvrt na jednu odpoledne v ulici Freyova. Ani zde ale řidič na pokyn policistů nezastavil a začal opět ujíždět. Tentokrát ulicemi Kolbenova, Vysočanská, Kovanecké, Sokolovská, Českomoravská až na Balabenku a Palmovku, kde byl zadržen. Při tomto druhém ujíždění řidič Audi srazil na jednom z přechodů v Sokolovské ulici právě přecházejícího chodce a na Palmovce naboural dvě auta.

Po zadržení policisté zjistili, že čtyřiadvacetiletý mladík ujížděl před policisty pod vlivem omamných a psychotropních látek, a to i přes to, že má vysloveny celkem tři platné zákazy řízení motorových vozidel. Navíc se jedná o osobu, která již byla v minulosti celkem devětkrát trestně stíhána pro krádeže, ohrožení pod vlivem návykové látky a maření výkonu úředního rozhodnutí. V tuto chvíli je zadržený podezřelý ze třech trestných činů, a to maření výkonu úředního rozhodnutí, ohrožení pod vlivem návykové látky a násilí proti úřední osobě, za což mu v případě odsouzení hrozí trest odnětí svobody až na šest let. Prošetřování celé události i nadále pokračuje.

no images were found


[tiskovka]por. Mgr. Tomáš Hulan
tiskový mluvčí PČR
FOTO: Policejní deník
VIDEO: PČR[/tiskovka]

Inzerce