TOPlist

FOTO: Policisté zadrželi pachatele velkého množství kabelů

Od počátku letošního léta policisté zaznamenali zvýšený počet krádeží kabelů v okolí Štěrboholské radiály.

Celkem se jedná přibližně o tisíc metrů odcizených kabelů, kdy celková škoda přesahuje dvě stě tisíc korun, která vznikla firmě spravující veřejné osvětlení a elektronické zabezpečení Štěrboholské radiály. V reakci na zvýšený počet těchto případů vyhlásil ředitel čtvrtého policejního obvodu akci zaměřenou na dopadení těchto pachatelů.

V pátek 13. září kriminalisté čtvrtého policejního obvodu realizovali výše zmíněnou akci pod krycím názvem „Vlak“ na jejímž konci byly zadrženy dvě podezřelé osoby. Zadržení policisté provedli i díky využití vrtulníku, který za pomoci termovize prováděl v nočních hodinách kontrolu okolí Štěrboholské radiály. Kriminalista, který seděl ve vrtulníku, si všiml hořícího ohně v kukuřičném poli, u kterého se pohybovaly dvě osoby, a vyslal na místo své kolegy, kteří operovali v uvedené oblasti. Ti na označeném místě zajistili požářiště a dvě osoby, které se před nimi daly na útěk a snažily se ukrýt v nedalekém porostu.

Nutno podotknout, že jejich šance uprchnout byla poměrně vysoká, jelikož byla tma a kukuřičné pole nebo zmiňovaný porost nabízeli celou řadu úkrytů. Kriminalista, který však seděl ve vrtulníku, díky termovizi celou dobu podezřelé osoby viděl a policisty na zemi přesně navigoval.
Ohledáním místa požářiště policisté zjistili, že zde podezřelí založili oheň, do kterého vložili kabely, ze kterých se tímto způsobem snažili opálit ochranou izolaci, aby je mohli následně zpeněžit ve sběrných surovinách. Konkrétně se jednalo o část kabelu, který byl odcizen před několika dny ze Štěrboholské radiály.

Zadržený jednadvacetiletý muž a dvacetiletá žena skončili na policejní služebně, kde si vyslechli obvinění z trestného činu podílnictví, jelikož věděli, že kabel pochází z trestné činnosti. Za tento trestný čin hrozí odnětí svobody až na čtyři léta. Zároveň dvojice kriminalisty přivedla na stopu pachatelům, kteří krádež v minulem týdnu provedli.

no images were found

por. Bc. Jan Daněk
tiskový mluvčí PČR

Inzerce