TOPlist

VIDEO: Policisté z PMJ Praha zachránili topícího se opilce

Několik hlídek PMJ, 158 Dejvice, Místních oddělení, SKPV a dále Městské policie, vyjíždělo v neděli večer k pěší lávce v pražské Tróji, odkud byl na tísňovou linku oznámen pád osoby do řeky Vltavy. Na místo zároveň s hlídkami vyjeli záchranáři, lékař a vozidlo HZS s člunem.

Jako první k místu dorazila hlídka 1. skupiny 1. oddělení PMJ Praha, následována hlídkou 158 Dejvice. Hlídky začaly propátrávat terén, topícího se muže spatřily poblíž druhého břehu. Policisté z PMJ (Pohotovostní motorizovaná jednotka) se proto rozběhli k pěší lávce, po zhruba kilometrovém běhu svlékli, co mohli, a skočili do řeky.

Za několik momentů se k místu dostavila také hlídka 158 Dejvice, která si od hasičů půjčila lano, to následně hodila svým kolegům z PMJ do vody. Policisté muže z vody zachránili, kvůli silnému proudu však začali všichni rychle ztrácet síly, pomoct proto museli dva hasiči v „suchých oblecích“. Po úspěšném vytažení muže na břeh byl tento zachráněný předán do péče ZZS. Policisté v průběhu zákroku přišli o dva teleskopické obušky.

U muže byla orientační dechovou zkouškou zjištěna přítomnost alkoholu, zhruba ve výši 1,5 promile, muž následně putoval na vyšetření do nemocnice Na Františku. Policisty muž objal a poděkoval jim za záchranu života, přislíbil také, že již podobnou hloupost nebude nikdy zkoušet.

no images were found

Inzerce