TOPlist

VIDEO: Policisté z OŘD si všimli kradené dodávky, vezla dvě kradené motorky

Díky výborné práci všímavých policistů se kradené vozidlo i dva odcizené motocykly vrátily ke svým majitelům.

V úterý 22. dubna kolem půl deváté ráno, stavěli policisté z oddělení řízení dopravy v ulici Paroplavební bílou dodávku Fiat Ducato. Ve vozidle seděli tři muži a chovali se velmi zvláštně. Policisté pojali podezření, že jsou všichni pod vlivem alkoholu, a proto řidiče vyzvali k dechové zkoušce. Ta byla negativní. Policistům se chování mužů nezdálo v pořádku a z toho důvodu řidiče vyzvali ještě k provedení testu na přítomnost drog v těle. Ten už byl pozitivní na amfetamin.

V rámci kontroly policisté dále zjistili, že vozidlo, které právě zastavili, je v evidenci vedeno jako odcizené, a to ze dne 19. dubna. Následnou, důkladnější prohlídkou, pak objevili v zavazadlovém prostoru dva motocykly, dvě koloběžky, dva sudy s pivem, reprobedny a spoustu nářadí.

Když zakročující policisté začali zjišťovat, odkud všechny věci pochází, nestačili se divit. Ve spolupráci s kriminalisty se jim podařilo vypátrat, že během úterního rána přijali policisté oznámení o krádeži dvou motocyklů na různých místech v Praze – Radotíně. A kupodivu se jednalo právě o stejné typy motocyklů, které měli muži naložené v kradené dodávce.

Později se také ukázalo, že ostatní kradené věci pochází z chatové osady Montana, kam se pachatelé vloupali také v úterý, a to v brzkých ranních hodinách. V dodávce se mimo jiné našel i kočárek, který pachatelé odcizili spolu s motocyklem v přístřešku jednoho z rodinných domů v Radotíně. Díky výborné práci všímavých policistů se tak kradené věci mohly vrátit ke svým majitelům.

Všechny tři muže policisté na místě zadrželi a dvěma z nich později vyšetřovatel sdělil obvinění ze spáchání trestného činu krádeže a řidiči dále ještě obvinění ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky. V případě odsouzení jim tak hrozí až tříletý pobyt za mřížemi, a to především z důvodu jejich trestní minulosti.

Nutno podotknout, že se nejedná o žádné zločinem nepolíbené jedince. Všichni zadržení mají velmi bohatou trestní minulost a navíc jsou také v podmínce. Osmatřicetiletý řidič má v policejních evidencích téměř stovku záznamů, které se týkají převážně majetkové a násilné trestné činnosti. Jeho spolujezdci jsou na tom téměř stejně, ale navíc figurují ještě v kauzách, týkajících se distribuce omamných a psychotropních látek.

Na kamerových záznamech jsou mimo jiné zachyceny i koloběžky a boxovací pytel. Tyto věci pochází s největší pravděpodobností také z trestné činnosti, avšak do současné doby nikdo nenahlásil jejich krádež. Kriminalisté proto žádají případné poškozené, kterým někdo v minulém týdnu odcizil tyto koloběžky a boxovací pytel, aby se přihlásili na bezplatnou tísňovou linku 158 nebo policistům na kteroukoliv služebnu Policie ČR.

no images were found


[tiskovka]por. Mgr. Hana Jeřábková, DiS.
tisková mluvčí PČR
FOTO: Policejní deník
VIDEO: PČR[/tiskovka]

Inzerce