TOPlist

VIDEO: Policisté v Ústí od sebe několikrát oddělovali znepřátelené tábory

Dne 1. května 2014 se na Mírovém náměstí v Ústí nad Labem konalo řádně oznámené politické shromáždění Dělnické strany sociální spravedlnosti „Seznámení se současnou vnitropolitickou situací v zemi a celospolečenskými problémy“ s následným pochodem ulicemi Revoluční, Panská, Špitálské náměstí, Pařížská, Dlouhá, Haltonská a zpět na Mírové náměstí.

Shromáždění bylo zahájeno po 14. hodině na Mírovém náměstí a asi 300 osob se poté vydalo na pochod po oznámené trase. Během shromáždění a pochodu nedošlo k žádnému vážnému narušení veřejného pořádku, policisté řešili jen drobné excesy.

Na pořádek ve městě během bezpečnostního opatření dohlíželo více než 600 policistů, a to jak z pořádkových jednotek, tak policistů z obvodních policejních oddělení, dopravní policisté, kriminalisté a antikonfliktní tým. Jednalo se o policisty z Ústeckého kraje i posily z dalších krajů. Celé odpoledne město z výšky monitoroval policejní vrtulník.

Předvedeno bylo celkem 10 osob, z toho 9 pro přestupky (napadení policistů, neuposlechnutí výzvy) a jedna osoba pro trestný čin útoku na úřední osobu.

Na příjezdových komunikacích do města policisté kontrolovali, zda lidé přijíždějící do města nemají u sebe zbraně nebo předměty, které lze použít jako zbraň. Podle shromažďovacího zákona totiž účastníci shromáždění nesmějí mít u sebe zbraně, výbušniny nebo i předměty, jimiž lze ublížit na zdraví nebo hrozit násilím. Policisté zajistili tři desítky předmětů, které mohly sloužit jako zbraň.

Během bezpečnostního opatření nedošlo k žádnému zranění.

no images were found


[tiskovka]por. Šárka Poláčková
tisková mluvčí PČR
FOTO + VIDEO: Policejní deník[/tiskovka]

Inzerce