TOPlist

VIDEO: Policisté v Karlovarském kraji odhalili největší výrobnu drog

Díky dobré práci policistů z Karlovarského kraje byla odhalena největší výrobna pervitinu v historii celého Karlovarského kraje. Policisté z 1. Oddělení obecné kriminality dlouhodobě celý případ rozpracovávali.

Včera dne 16. 4. 2014 v odpoledních hodinách proběhl v bývalém objektu technických služeb v Sadově policejní zásah. Na místě byli zadrženi 3 muži vietnamské národnosti ve věku od 28 do 30 let, podílející se na páchání trestné činnosti.

V prostorách budovy bylo nalezeno velké množství produktů a komponentů sloužících k výrobě drog, především bílé krystalické látky – Pervitin. Z tak velkého množství, které bylo nalezeno na místě lze předpokládat, že by cizinci v konečné fázi mohli vyprodukovat více jak 50 kilogramů této drogy. Při prodeji na černém trhu by si tak mohli přijít až na několik desítek miliónů korun.

Vyšetřováním bylo prozatím zjištěno, že drogy vyrobené v tomto objektu můžou být rozváženy nejen po České Republice, ale také do sousedního Německa. Zadržení cizinci jsou momentálně umístěni v policejních celách. Všichni tři cizinci budou karlovarskými kriminalisty obviněni ze spáchání zvlášť závažného zločinu nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy. Po obvinění podají podnět státnímu zástupci k vydání návrhu na jejich vzetí do vazby.

no images were found


[tiskovka]nprap. Zuzana Týřová
prap. Kateřina Krejčí
tiskové mluvčí PČR
VIDEO + FOTO: PČR[/tiskovka]

Inzerce