TOPlist

VIDEO: Policisté při zápasu Bohemians s Baníkem řešili rvačku fanoušků

Bezpečnostní opatření v souvislosti s fotbalovým utkáním proběhlo bez jakýchkoliv excesů. Na služebně i tak skončila téměř dvacítka osob.

Bezpečnostní opatření k zajištění klidu a veřejného pořádku prováděla pražská policie již od odpoledních hodin. Přibližně v půl sedmé večer přijelo na vlakové nádraží do Vršovic odhadem 140 fanoušků hostujícího celku. Policisté je hned v prvopočátku vyzvali k respektování zákona a pokynů policistů, kdy fanoušky rovnou upozornili, že v opačném případě by došlo vůči „narušitelům“ k zákroku a případně, nebude-li zbytí i použití donucovacích prostředků. Možná i díky tomuto preventivnímu opatření proběhl přesun ostravských fanoušků na stadion bez jakýchkoliv závad. Ve stejném duchu proběhlo i samotné fotbalové utkání a následný rozchod ze stadiónu.

Jedinou mimořádnou událost řešili policisté přibližně pět minut před osmou hodinou večer, to když operátoři linky tísňového volání přijali oznámení o potyčce několika osob v Malešickém parku. Na místo okamžitě vyjeli policisté jak pohotovostní motorizované jednotky, tak speciální pořádkové jednotky. Ti po příjezdu na místo zadrželi celkem devatenáct osob, které následně předvedli na policejní služebnu pro podezření z přestupku. Po zadokumentování jejich jednání předali policisté všechny zajištěné úředníkům správního orgánu. Nutno zmínit, že tato situace neměla se samotným bezpečnostním opatřením nic společného.

no images were found


[tiskovka]por. Mgr. Tomáš Hulan
tiskový mluvčí PČR
FOTO + VIDEO: Policejní deník[/tiskovka]

Inzerce