TOPlist

VIDEO: Policista v době volna nalezl ve vodě potopený vrak vozidla

Návštěvníci vodní nádrže Márinka u Světce se v úterý dopoledne nemohli koupat na pláži, kterou obsadili policisté a hasiči. Ve vodě byl totiž o víkendu nalezen policistou ve volnu, který si šel zaplavat, vrak potopeného automobilu. S ohledem na místo nálezu bylo nejdříve nutné zajistit potřebnou techniku, proto bylo vyproštění vozidla naplánováno až na úterní den.

Potápěč Zásahové jednotky KŘP Ústeckého kraje vozidlo, které bylo asi deset metrů od břehu ve čtyřmetrové hloubce, zajistil a následně bylo na laně přitaženo k břehu. Vyzdvižení auta poněkud zkomplikoval fakt, že z vraku začaly unikat provozní kapaliny. Hasiči proto za pomoci norných stěn zabránili šíření olejové skvrny, kterou následně zlikvidovali sorbenty, aby nedošlo k ohrožení vodních rostlin a živočichů.

Přibližně po dvou hodinách se podařilo auto z vody vyzdvihnout, jednalo se o starší model Alfy Romeo červené barvy, která se podle všeho ve vodě nacházela už dost dlouho. Na vozidle byly připevněny registrační značky z automobilu jiného typu, který byl před třemi lety odcizen na Bílinsku. Vrak vozidla jsme zajistili a následně budeme zjišťovat, zda nebylo odcizené a také jeho majitele. Po dvanácté hodině už se mohli návštěvníci Márinky vrátit k rybaření a vodním radovánkám.

no images were found


[tiskovka]nprap. Bc. Daniel Vítek
tiskový mluvčí PČR
VIDEO + FOTO: PČR[/tiskovka]

Inzerce