TOPlist

VIDEO: Po nehodě bylo v Ostravě nutné vyprostit řidiče BMW

Dvě jednotky profesionálních hasičů (HZS MSK) zasahovaly v pondělí 30.9.2013 odpoledne ve Slezské Ostravě nedaleko stadionu Bazaly u nehody dodávky a osobního automobilu BMW, z něhož vyprošťovali jednu zraněnou osobu.

Operační středisko hasičů bylo o nehodě informováno v pondělí krátce před 16. Hodinou. Na místo vyjely dvě ostravské jednotky Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje (HZS MSK) – ze stanic Slezská ostrava a Fifejdy.

Hasiči pomocí hydraulického nářadí vyprostili z havarovaného BMW jednu zraněnou osobu v bezvědomí, kterou předali do péče zdravotníků. Obě vozidla zabezpečili před požárem, na menší únik pohonných hmot použili sorbent. Jedno z havarovaných aut pak naložili na vozidlo odtahové služby.

Vyjádření ZZS MSK – PhDr. Lukáše Humpla
Záchranáři ZZS MSK v pondělí 30.9. odpoledne zasahovali u vážné dopravní nehody. Střet dvou vozidel v Ostravě byl zdravotnickému operačnímu středisku nahlášen před šestnáctou hodinou. Na místo události ihned vyjely dvě posádky rychlé zdravotnické pomoci a lékařská skupina rendez-vous.

Posádky ošetřovaly dva pacienty:
Muž, jehož identitu záchranáři v době zásahu neznali, zůstal zaklíněn v havarovaném vozidle a byl v bezvědomí. Lékař ZZS u něj zjistil poranění hlavy a mozku, hrudníku. Stav pacienta byl život ohrožující. Záchranáři museli zajistit jeho dýchací cesty intubací a zahájit přístrojem řízenou ventilaci. Ošetřili zranění a provedli další opatření v rámci přednemocniční neodkladné péče. Postižený byl následně přepraven na urgentní příjem Fakultní nemocnice v Ostravě-Porubě a předán na oddělení urgentního příjmu.

Druhý, pětatřicetiletý účastník, utrpěl vážné zranění, byl však při vědomí a s posádkami ZZS komunikoval. Záchranáři jej ošetřili s poraněním hrudníku a dolní končetiny. Po přípravě k transportu byl přepraven do Městské nemocnice v Ostravě-Fifejdách a předán do péče týmu urgentního příjmu.

no images were found

por. Mgr. Petr Kůdela
tiskový mluvčí
HZS Moravskoslezského kraje

Inzerce