TOPlist

VIDEO: Pašeráci cigaret mění taktiku, vypadají jako spokojená rodina na výletě

Podezření Středočeských celníků, že se nelegální dovoz cigaret v dodávkách s ukrajinskou nebo polskou SPZ přesouvá do rodinných vozidel typu například SUV, COMBI nebo PICK-UP s českou SPZ se potvrdilo hned na začátku kontrolní akce.

Začátkem tohoto týdne probíhala v Radotínské ulici ve středočeských Černošicích kontrolní akce zaměřená mimo jiné i na přepravu neznačených cigaret. Středočeští celníci z odboru Pátrání zastavili osobní automobil značky Citroen C4 Picasso s českou státní poznávací značkou. Řidič i jeho spolujezdkyně byli ukrajinské národnosti.

Na zadním sedadle rodinného vozu se nacházela dětská autosedačka. Celníci přistoupili ke kontrole a zjistili, že se ve vozidle nachází větší množství cigaret značky Fest. Některé krabičky byly opatřeny běloruskými tabákovými nálepkami. Sedm kartonů cigaret bylo ukryto pod zadními sedadly. Na otázku kolik má řidič v autě tabákových výrobků, odpověděl, že pouze těchto sedm kartonů. Při další kontrole vozidla celníci nalezli další tři kartony v úložném prostoru v podlaze pod místem řidiče a spolujezdce. Znovu vyzvali řidiče, ať řekne, kolik tabákových výrobků se v automobilu nachází.

Odpověď zněla, že pouze těchto deset kartonů. Při další kontrole byl nalezen ještě jeden karton v palubní přihrádce a další krabičky naskládané ve dvojité podlaze. Po tomto zjištění se hlídka rozhodla podrobit vozidlo důkladné kontrole v areálu celního úřadu. Celkem bylo zajištěno téměř 269 kartonů a pět krabiček cigaret, tj. 53 900 kusů cigaret. Únik jen na spotřební dani byl předběžně vyčíslen na částku 121275,- Kč. Na základě těchto skutečností byly zahájeny úkony v trestním řízení. Pachateli hrozí trest odnětí svobody až na tři roky.

no images were found


[tiskovka]Yvona Matějková
tisková mluvčí
Celní úřad pro Středočeský kraj
FOTO: Celní správa[/tiskovka]

Inzerce