TOPlist

VIDEO: Opilý řidič Porsche Cayene ujížděl v Praze hlídkám PČR

Včera jen pět minut po dvaadvacáté hodině projížděla hlídka pohotovostní motorizované jednotky po pražské magistrále a v jednu chvíli ji ve vysoké rychlosti předjelo vozidlo Porsche Cayenne. A protože řidič nebezpečně kličkoval mezi vozidly a přejížděl mezi jízdními pruhy, policisté ho podezřívali, že řídí pod vlivem alkoholu nebo návykové látky.

Za použití výstražného světelného a zvukového zařízení se pak řidiče snažili zastavit, ten je ovšem ignoroval a pokračoval ve své nebezpečné jízdě po brněnské dálnici směrem z centra metropole. Na sjezdu na Benešov pak podjel dálnici D1 a vracel zpět do Prahy, kde se nakonec napojil na novou část Pražského okruhu a ujížděl chvílemi až dvou set čtyřiceti kilometrovou rychlostí k ruzyňskému letišti.

VIDEO: PČR

Další hlídky potom pomohly svým kolegům před Cholupickým tunelem zastavit dopravu a dokonce za pomoci řidičů nákladních aut vytvořily bariéru. Pronásledovaný řidič proto musel výrazně snížit rychlost, až úplně zastavil, z vozidla pak ovšem odmítal vystoupit. Policisté proto s namířenou střelnou zbraní v ruce muže vytáhli z vozidla a povalili ho na zem. Agresivní řidič neustále kladl aktivní odpor a nechtěl s policisty spolupracovat, ti ho proto zajistili a s pouty na rukou ho převezli na nejbližší služebnu k dalším úkonům.

Tam se šestačtyřicetiletý řidič podrobil orientační dechové zkoušce, která potvrdila přítomnost alkoholu v dechu. Protože naměřená hodnota však byla o desetinu nižší než jedna promile, státní zástupkyně rozhodla o tom, že policisté budou celý případ řešit na úrovni přestupku a následně ho předají k vyřízení příslušnému správnímu orgánu. Podnapilému řidiči hrozí za toto jednání zákaz řízení a až dvacetitisícová pokuta.

no images were found

por. Bc. Jana Rösslerová
tisková mluvčí PČR
FOTO: Policejní deník

Inzerce