TOPlist

VIDEO: Opilý řidič na skútru chtěl ujet policistům z PMJ Praha, marně

Ovlivněn alkoholem chtěl ujet policistům. Jeho snaha ale byla marná, kdy v závěru navíc havaroval.

V sobotu chvíli po třetí hodině ráno si policisté pohotovostní motorizované jednotky všimli v ulici Hviezdoslavova v Praze kličkujícího „skútristy“. Jelikož vyvstalo podezření, že je řidič malého motocyklu pod vlivem alkoholu, chtěli ho „péjáci“ zastavit k silniční kontrole.

Muž na motorce byl ale proti a před policisty začal ujíždět konkrétně ulicí Mikulova, poté přilehlým parčíkem do ulice Bachova, a pak zase přes trávník zpět do ulice Mikulova. V této ulici dojel na její konec k základní škole, kde chtěl sjet několik schodů a tím policistům definitivně ujet. To se mu ale stalo osudným, neboť tento krkolomný sjezd z celkem třech schodů nezvládl a havaroval.

Díky tomu ho policisté po několika minutách pronásledování zadrželi a provedli u něj orientační dechovou zkoušku, která potvrdila jejich domněnku. Její výsledek byl totiž pozitivní, kdy se na displeji přístroje objevila hodnota téměř jeden a půl promile. Nutno zmínit, že byť řidič ujížděl před policisty v převážné většině po chodníku, nebránil mu tento fakt v tom, aby mnohdy prchal až sedmdesátikilometrovou rychlostí.

Na základě popsaného skončil čtyřiatřicetiletý muž na policejní služebně pro podezření z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky. Za ten mu v případě odsouzení hrozí trest odnětí svobody až na jeden rok, peněžitý trest, nebo zákaz činnosti.


[tiskovka]por. Mgr. Tomáš Hulan
tiskový mluvčí PČR
VIDEO: PČR[/tiskovka]

Inzerce